K.Maraş'ta Düzenlenen Robot Yarışmasının Birincileri Belli Oldu
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Teknokent Genel Müdürlüğünce ikincisi düzenlenen "Uluslararası Kahramanmaraş Teknokent Robot Yarışması" sona erdi.
Türkiye, Japonya, Çin, Meksika, Romanya, Malezya, Azerbaycan ve Tunus'tan 510 robot ve 650 yarışmacının katılımıyla dün başlayan yarışmada dereceye girenler ödüllendirildi.
KSÜ Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Mahit Güneş, yarışmaya dünyanın farklı ülkelerinden katılım olduğunu belirterek, en iyi robotların yarıştığını söyledi.
5 kategoride düzenlenen yarışmada, Malezya'dan Aero Kogeki "Sumo Robot" kategorisinde, Meksika'dan Luis Cortes Hermandez "Mini Sumo Robot" kategorisinde, Erdoğan Çelik "Çizgi İzleyen Robot" kategorisinde, Burak Aşık "Hızlı Çizgi İzleyen Robot" kategorisinde, Murat Denktaş da "Serbest" kategoride birinci oldu.
Yarışmacılardan 7 yaşındaki Miray Akıncı, 6'ncı olduğunu belirterek, derece aldığı için mutlu olduğunu ve yarışmalara katılmaya devam etmek istediğini belirtti.
Takımlar | O | P |
---|---|---|
1. Galatasaray | 35 | 96 |
2. Fenerbahçe | 35 | 90 |
3. Trabzonspor | 35 | 58 |
4. Başakşehir | 35 | 55 |
5. Beşiktaş | 35 | 54 |
6. Alanyaspor | 35 | 49 |
7. Kasımpasa | 35 | 49 |
8. Rizespor | 35 | 49 |
9. Sivasspor | 35 | 48 |
10. Antalyaspor | 35 | 45 |
11. A.Demirspor | 35 | 44 |
12. Samsunspor | 35 | 42 |
13. Kayserispor | 35 | 41 |
14. Ankaragücü | 35 | 39 |
15. Karagümrük | 35 | 37 |
16. Konyaspor | 35 | 37 |
17. Gaziantep FK | 35 | 35 |
18. Hatayspor | 35 | 34 |
19. Pendikspor | 35 | 33 |
20. İstanbulspor | 35 | 16 |
Takımlar | O | P |
---|---|---|
1. Eyüpspor | 33 | 72 |
2. Göztepe | 33 | 69 |
3. Sakaryaspor | 33 | 57 |
4. Bodrumspor | 33 | 56 |
5. Ahlatçı Çorum FK | 33 | 56 |
6. Kocaelispor | 33 | 55 |
7. Bandırmaspor | 33 | 50 |
8. Boluspor | 33 | 50 |
9. Gençlerbirliği | 33 | 50 |
10. Erzurumspor | 33 | 44 |
11. Ümraniye | 34 | 43 |
12. Manisa FK | 33 | 40 |
13. Keçiörengücü | 34 | 40 |
14. Tuzlaspor | 33 | 37 |
15. Adanaspor | 33 | 36 |
16. Şanlıurfaspor | 33 | 35 |
17. Altay | 34 | 10 |
18. Giresunspor | 34 | 7 |
Takımlar | O | P |
---|---|---|
1. Arsenal | 36 | 83 |
2. M.City | 35 | 82 |
3. Liverpool | 36 | 78 |
4. Aston Villa | 36 | 67 |
5. Tottenham | 35 | 60 |
6. Newcastle | 35 | 56 |
7. Chelsea | 35 | 54 |
8. M. United | 35 | 54 |
9. West Ham United | 36 | 49 |
10. Bournemouth | 36 | 48 |
11. Brighton | 35 | 47 |
12. Wolves | 36 | 46 |
13. Fulham | 36 | 44 |
14. Crystal Palace | 36 | 43 |
15. Everton | 36 | 37 |
16. Brentford | 36 | 36 |
17. Nottingham Forest | 36 | 29 |
18. Luton Town | 36 | 26 |
19. Burnley | 36 | 24 |
20. Sheffield United | 36 | 16 |
Takımlar | O | P |
---|---|---|
1. Real Madrid | 34 | 87 |
2. Girona | 35 | 75 |
3. Barcelona | 34 | 73 |
4. Atletico Madrid | 34 | 67 |
5. Athletic Bilbao | 34 | 61 |
6. Real Sociedad | 34 | 54 |
7. Real Betis | 34 | 52 |
8. Valencia | 34 | 47 |
9. Villarreal | 34 | 45 |
10. Getafe | 34 | 43 |
11. Deportivo Alaves | 35 | 42 |
12. Sevilla | 34 | 41 |
13. Osasuna | 34 | 39 |
14. Las Palmas | 34 | 37 |
15. Celta Vigo | 34 | 34 |
16. Rayo Vallecano | 34 | 34 |
17. Mallorca | 34 | 32 |
18. Cadiz | 34 | 26 |
19. Granada | 34 | 21 |
20. Almeria | 34 | 17 |
İmsak | 03:44 | ||
Güneş | 05:19 | ||
Öğle | 12:34 | ||
İkindi | 16:23 | ||
Akşam | 19:38 | ||
Yatsı | 21:07 |