banner171

banner197

banner170

banner95

banner101

Vali Coşkun: "Trafik Konusu İlimizin Sorunlarından Birisi"

İçişleri Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde eş zamanlı başlatılan “Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir” temalı etkinlik Kahramanmaraş'ta düzenlendi.

KAHRAMANMARAŞ 30.03.2021, 20:29 Dilara Şatır
Vali Coşkun: "Trafik Konusu İlimizin Sorunlarından Birisi"

Kahramanmaraş Valiliği öncülüğünde Kıbrıs Meydanı’nda başlatılan “Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir” etkinliğinde Vali Ömer Faruk Coşkun, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, 26. Dönem Erzurum Milletvekili, İstanbul Ticaret Üniversitesi Ulaştırma Sistemleri Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları ve Kamu Kurum ve kuruluş temsilcileri yaya geçidine kırmızı çizgi çektiler. 

Burada bir konuşma yapan Vali Coşkun, “Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir” mottosuyla bugün bir etkinlik gerçekleştiriyoruz. Bilindiği üzere İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun öncülüğünde yaya önceliği ve güvenliği uygulamasına başlandı. Trafik konusu hem ilimizin hem de ülkemizin önemli sorunlarından birisi. Ekonomik boyutunun ötesinde can kayıplarına, yaralanmalara ve sakatlanmalara sebep olan toplumsal bir sorun. Etkinliğimiz sayesinde yaya güvenliğinin önceliğini, trafik kültürü bakımından toplumumuza kazandırmayı amaçlıyoruz. Bu vesileyle yaya önceliği konusunda destek veren başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere; sivil toplum kuruluşlarımıza, kamu kurum ve kuruluşlarımıza ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Trafik kazalarının en aza indirildiği ve bu sebepten kaynaklı ölümlerin olmadığı günlere ulaşmayı dileyerek, yaya önceliği kırmızı çizgimizdir diyoruz” dedi. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ise “Bu etkinliğin ana teması olan “Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir” temasına uygun olarak Belediyemiz tarafından burada bir kırmızı çizgi oluşturduk. Bu farkındalığın yaya güvenliğine katkı sağlayacağına inanıyorum, lütfen kurallara uyalım. Sürücülerimizden, yaya geçitlerinde ve okul önlerinde yayalara saygı göstermelerini bilhassa istirham ediyorum.” dedi.


Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ise, “Trafik kazalarının önemli bir kısmı yaya geçitlerinde olmaktadır. İçişleri Bakanlığımızın yaptığı farkındalık çalışmaları sayesinde son bir yıl içerisinde ölümlü trafik kazalarında %35 azalma oldu. Sürücülerimizin kurallara uyması için farkındalık çalışmaları önemli bir husustur. Vatandaşlarımızı kurallara titizlikle uymaya davet ediyorum” diye konuştu.


Araç sürücülerine broşür, kırmızı düdük ve şapka takdim eden Vali Coşkun ve beraberindeki heyet, sürücüler ve yayalardan trafik kurallarına duyarlılık göstermelerini rica ettiler.

Yorumlar (0)