banner171

banner197

banner170

banner95

banner101

Kahramanmaraş'ta En Özel Mesaj: Bakan Soylu’ya Piyanosuyla Destek Verdi

İçişleri Bakanlığı'nın ‘Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir’ uygulamasına Kahramanmaraş’ta 15 yaşındaki otizmli çocuk, yaya geçidinde piyano resitaliyle destek verdi.

KAHRAMANMARAŞ 01.04.2021, 17:30 Dilara Şatır
Kahramanmaraş'ta En Özel Mesaj: Bakan Soylu’ya Piyanosuyla Destek Verdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun öncülüğünde yaya önceliği ve güvenliği uygulamasına 2 Nisan ‘Dünya Otizm Farkındalık Günü’ nedeniyle otizmli Kubilay Özbek’den özel destek geldi. 
 

Jandarma motorize trafik timleri tarafından evinden alınan piyanist Kubilay Özbek, uygulama kapsamında, yine trafik timleri tarafından kısa süreli trafiğe kapanan ve kırmızıya boyanan yaya geçidinde müzisyen öğretmenlerinin yan flüt ve kanunla destek verdiği mini konser verdi. 
 

3 yaşında otizm teşhisi konulan ve son 5 yıldır piyano eğitimi alan Kubilay Özbek, duyduğu her müziği anında notalara yansıtarak, piyanosuyla müziğe dönüştürüyor. 
 

Müziğe olan sevgisiyle Güzel Sanatlar Lisesi’ni kazanan Kubilay Özbek, “Yayalar kırmızı çizgimiz, öncelik yayanın” dedi. 


 

Oğluyla gurur duyduklarını kaydeden baba Levent Özbek, “Kubilay’ın 3 yaşında otizmli olduğunu öğrendikten sonra ilk önce dünya başımıza yıkıldı. Fakat sonra neler yapabileceğimizi düşündük, nasıl eğitimler vereceğimizi düşündük. Verdiğimiz emeklerinin karşılığını yavaş yavaş olmaya başlıyoruz. 5 senedir piyano eğitimi alıyor. Hiç hayalimizde olmayan güzel sanatlar lisesini kazandı. Bu yılda eğitimine orada devam ediyor. İnşallah Kubilay’ı daha güzel yerlerde göreceğiz. Vatanına, milletine, hayırlı, bir evlat olarak bu başarısına hep birlikte seviniyoruz. 2 Nisan bilindiği üzere Dünya Otizm Farkındalık Günü. Otizmli çocukların neler yapabileceği Kubilay’ı örnek alarak, eğitimle her şeyi başarabileceklerini görmeleri lazım. Otizmli ailelere buradan sesleniyorum dünyanın sonu değil, eğitimle her şey başarılabilir” dedi. 
 

Anne Sibel Özbek ise, “Kubilay’ın rahatsızlığını öğrendiğimizde tabi şaşırdık, üzüldük ve çare arayışlarına girdik. Sonra Kubilay’ın bu piyano yeteneğini keşfettik.  Bu yolda devam ediyoruz. İnşallah başarılarının devamı gelir. Onu çok seviyoruz. Bizim gibi özel çocuklara sahip ailelerin çocuklarına destek olmalarını tavsiye ederim, yanlarında olsunlar, sevsinler, her zaman destek olsunlar” diye konuştu.

Yorumlar (0)