banner171

banner217

banner170

banner95

Ali Öztunç'tan Bakana İstifa Çağrısı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç,'nun, "Teknik ekiplerimiz 10 ayrı bölgede araştırma yaptı. Rize İyidere Lojistik Limanı’nda deniz altında kalacak en iyi taşın bu bölgede olduğu belirlendi" sözlerine proje tanıtım dosyasındaki 'alternatif bir alan arayışına gidilmemiştir' ifadesini göstererek karşı çıktı. Öztunç, "Kime inanalım. Dediğiniz doğru ise, resim evrak sahteciliği yaptığınızı itiraf ediyorsunuz. İstifa edin artık" dedi.

KAHRAMANMARAŞ 11.05.2021, 10:37 FATMA ZENCİR
Ali Öztunç'tan Bakana İstifa Çağrısı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Al Öztunç, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adl Karasmaloğlu'nun, "Teknk ekplermz 10 ayrı bölgede araştırma yaptı. Rze İydere Lojstk Lmanı’nda denz altında kalacak en y taşın bu bölgede olduğu belrlend" sözlerne proje tanıtım dosyasındak 'alternatf br alan arayışına gdlmemştr' fadesn göstererek karşı çıktı. Öztunç, "Kme nanalım. Dedğnz doğru se, resm evrak sahteclğ yaptığınızı traf edyorsunuz. İstfa edn artık" ded. Bakan Karasmaloğlu, bugün, Rze’de; yurttaşların taş ocağına karşı günlerdr çevre nöbet tuttuğu İskencedere’de "Teknk ekplermz 10 ayrı bölgede araştırma yaptı. Rze İydere Lojstk Lmanı’nda denz altında kalacak en y taşın bu bölgede olduğu belrlend" ded. CHP Genel Başkan Yardımıcısı Al Öztunç, Bakan Karasmaloğlu’nun “Teknk ekplermz 10 ayrı bölgede araştırma yaptı” açıklaması karşısında bakanlığı proje tanıtım dosyasında belrtlen fadeler aktardı.

İSTİFA EDİN ARTIK”

Öztunç, liman projesi ile ilgli Proje Tanıtım Dosyası'na ait bir sayfayı eklediği Twitter mesajında şunları ifade etti: "Sayın Adli Karasmaloğlu yine proje tanıtım dosyanızla çeliştiniz. 10 farklı yerde inceleme yaptırdık dediniz ama Valiliğe sunduğunuz evrakta, alternatf araştırmadık diyor. iKme inanalım. Dediğiniz doğru ise, resim evrak sahteciliği yaptığınızı itraf ediyorsunuz. İstifa edin artık."

Öztunç'un Proje Tanıtım Dosyası'ndan paylaştığı kısımda şu ifadeler yer alıyor: "Ayrıca bölgenn jeolojk ve topografik yapısı nedeniyle bazaltı ocağı işletmeye müsait olması; maden işletmelerinin ekonomik olablmesi ve amacına uygun olarak işletileblmesi için işletmeler malzemenin bulunduğu alanda kurulması gereklilği nedenleri ile alternatif bir alan arayışına gidilmemiştir. Tüketim yerlerne yakınlığı, ulaşım özellikler ve ekonomik hammadde temin göz önünde bulundurulmuş ve söz konusu proje alanı uygun görülmüştür." 

Yorumlar (0)