banner171

banner197

banner170

banner95

banner101

Konya'da Gösteri Uçağı Düştü: Pilot Şehit Oldu

Konya'da eğitim uçuşu yapmak üzere kalkan Türk Yıldızlarına ait uçak düştü. MSB, uçağın pilotu Burak Genççelebi'nin şehit olduğunu duyurdu.

GÜNDEM 07.04.2021, 15:07 07.04.2021, 15:17 ESRA KURAK
Konya'da Gösteri Uçağı Düştü: Pilot Şehit Oldu

Milli Savunma Bakanlığı, eğitim uçuşu yapan Türk Yıldızlarına ait NF-5 uçağının Konya'da düştüğünü açıkladı.

Karatay ilçesine bağlı Fevzi Çakmak Mahallesi'nde boş alana uçak düştüğü ihbarı üzerine polis, jandarma, itfaiye ve sağlık ekipleri bölgeye gönderildi.

Jandarma ekipleri, bölgede güvenlik tedbiri aldı.

Milli Savunma Bakanlığı, eğitim uçuşu yapan Türk Yıldızları'na ait NF-5 uçağının saat 14.15'te Konya'da düştüğünü açıkladı.

Bakanlığın Twitter adresinden yapılan açıklamada, uçağın pilotu Burak Genççelebi'nin şehit olduğu belirtildi.

Açıklamada, "Kahraman Pilotumuza Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır dileriz" denildi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan taziye mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya'da uçağın eğitim esnasında düşmesi sonucu pilotun şehit olmasına ilişkin taziye mesajı paylaştı. Erdoğan mesajnda şu ifadelere yer verdi: "

Konya'da bir gösteri uçağımızın eğitim uçuşu sırasında kaza kırıma uğradığını ve pilotumuzun maalesef şehit olduğunu büyük bir teessürle öğrendim. 

Şehidimize Allah’tan rahmet niyaz ediyor; ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve Milletimize başsağlığı diliyorum."

Yorumlar (0)