banner171

banner217

banner170

banner95

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bayramda Köprü ve Otoyollar Ücretsiz Oalcak"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı öncesi gerçekleştirilen Kabine toplantısında açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 12.07.2021, 19:48 Dilara Şatır
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bayramda Köprü ve Otoyollar Ücretsiz Oalcak"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 20 Temmuz'da başlayacak Kurban Bayramı öncesi gerçekleştirilen Kabine Toplantısı'nda bayram hakkında alınan kararlarla ilgili bilgilendirmede bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban bayram vesilesiyle 17 Temmuz'dan itibaren bayram bitene kadar Karayolları Genel Müdürlüğü'ne bağlı köprü ve otoyol geçişlerinde ücret alınmayacağını açıkladı.

"CUMA GECE YARISI İTİBARİYLE GEÇERLİ OLACAK"

Erdoğan, "Bayramda köprüler ve otoyollardan ücretsiz geçiş olacaktır. Ücretsiz geçişler Cuma gece yarısı itibariyle geçerli olacaktır" dedi.

NİĞDE- ANKARA OTOYOLU'NDA YÜZDE 40'A KADAR İNDİRİM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Niğde- Ankara otoyolunu kullanan vatandaşlara da güzel haberi verdi. Erdoğan, "Niğde-Ankara otoyolunu kullanan sürücülerimize bir müjde vermek istiyorum. Araçlarıyla bu yolu kullananlara yüzde 20, otobüs, kamyon ve tırlarıyla kullananlara ise yüzde 40 indirimli olacak. İndirim cuma gece yarısı devreye girecek" ifadelerini kullandı.

KURBAN BAYTAMI TATİLİ 9 GÜN OLACAK

Türliye'nin en çok merak ettiği soruyu yanıtlayan Erdoğan, "Pazartesi gün yarım günü salıdan cumaya ise tam gün tatildir. Pazartesi günkü yarım günü idari tatil olarak belirleme günü kararı aldık.
16 Temmuz Cuma akşamından 26 Temmuz'a sürecek bir tatile kabül oluyorlar. 15 Temmuz günü başlıyoruz. 16'ında herkes mesaisinde olacak."dedi.

Yorumlar (0)