banner171

banner217

banner170

banner95

08.10.2021, 21:17

OKUMA HAYALLERİNİZDEN VAZGEÇMEYİN!

Açık Öğretim Okulları bugün toplumumuzda önemli bir işlevi yerine getirmektedir. Çeşitli nedenlerle örgün öğretime devam edemeyen kişiler bu okullarda mezun olarak diploma sahibi oluyor,  iş buluyorlar. Memur iseler terfi alıyorlar, makamları yükseliyor üstelik bu okullarda devam mecburiyeti de bulunmuyor. İnsanlar yaşı, cinsiyeti, işi, maddi durumu, medeni hali ne olursa olsun hem günlük hayatlarını idame ettirirken hem de yılın belli zamanlarında acılan sınavlara katılarak derslerini vererek diploma sahibi oluyorlar. Bu diplomalarla  işe başvurup iş ve meslek sahibi oluyorlar. Bugün Hayat Boyu Öğrenim Genel Müdürlüğüne bağlı olarak açık ilköğretim ve açık liselerin yanında Yök e bağlı Eskişehir Anadolu Üniversitesi ve Erzurum Atatürk Üniversitesi, Açık Öğretim kanalıyla insanlara yarım kalmış öğrenimlerini tamamlama şansı veriyorlar. İnsanların bu okullara kayıt olmalarının çeşitli sebepleri var: İşe girmek, memurluk sınavına girebilmek, ehliyet alabilmek, eğer memur ise görevde yükselmek derece ve kademesini yükselterek daha çok maaş alabilmek gibi bir çok sebebi var.  

    Açık Öğretim öğrencilerinin yaptığı önemli hatalardan biri sınavlara çok önem vermeyerek ders çalışmayı yeterince yerine getirememek nasılsa sınavda yardım ederler,  düşüncesine kapılmaktır. Bu sınavlarda kopya vermenin cezası memurluktan atılmaktır. Bundan dolayı kimse bu  riske giremez. En iyisi  derslerinize iyi çalışınız. Açık Öğretimi 4 yılda bitiren de var  25 senede bitiremeyen de onun için siz siz olun size verilen kitaplara iyi çalısınız, üstelik sadece kitap değil internette çalışabilme imkanınız da bulunmaktadır. 

Örneğin; 

Mustafa Ercüment Alat, 30 yıl önce tıp

Haftada bir gün sizlerle bu satırlardan bir araya geleceğim. 

Sağlıcakla kalın..

fakültesini kazandı ama maddi zorluklar nedeniyle okula devam edemedi. Yıllar sonra ise afla fakülteye döndü ve 53 yaşında doktor oldu. Gençliğinde birçok işte çalıştığını söyleyen Mustafa Ercüment Alat, "Fırıncılık yaptım, ekmek mayaları sattım diyen Mustafa Ercüment hoca hiçbir zaman pes etmemiş. 

  Ve daha nice başarıları elde eden kişiler var.Yeter ki siz pes etmeyin ve hayallerinizden asla vazgeçmeyin! 

HİÇ BİR BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR!!! 

Haftada bir gün sizlerle bu satırlardan bir araya geleceğim. 

Sağlıcakla kalın..

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta En Ulaşılabilir Belediye Başkanı Kimdir?
Kahramanmaraş'ta En Ulaşılabilir Belediye Başkanı Kimdir?
Günlük GazetelerTümü