banner171

banner197

banner170

banner95

banner101

Batman V Superman: Adaletin Şafağı (Batman V Superman: Dawn Of Justice Sinema Filminin Konusu Nedir, Oyuncuları Kimler?

Batman V Superman: Adaletin Şafağı (Batman V Superman: Dawn Of Justice Sinema Filminin Konusu Nedir, Oyuncuları Kimler? Sinema filmi ile ilgili tüm detaylar...

KÜLTÜR-SANAT 29.05.2020, 16:25 29.05.2020, 16:59 HASAN ÇİFTÇİOĞLU
Batman V Superman: Adaletin Şafağı (Batman V Superman: Dawn Of Justice Sinema Filminin Konusu Nedir, Oyuncuları Kimler?

Konusu:

Filmde ilk kez aynı filmde yer alan iki süper kahraman Batman ve Superman’in karşı karşıya gelmesine tanık oluyoruz. Gotham’ın sevilen yarasası Batman, Superman ile Superman’ın gezegeninden gelen saldırganların Dünya’da birçok insanın ölmesine sebep olduğu için Superman’i suçluyor. Binaların yıkıldığı, Superman’in değdiği her yerde insanların öldüğü ortamda halk da yavaş yavaş Superman’e tepki göstermeye başlıyor. İnsanların ölümlerinin ve Superman’in umursamazlığının önüne geçmek isteyen Batman, Superman’i bitirmek için planlar yapmaya başlıyor.

Bazı büyük yıkımları engellemek için yapılan savaşların şehirlere sıçraması birçok insanın ölmesine sebep olsa da, Superman hala iyilik için çalıştığını düşünüyor. Geçmişte yaptığı ve Zod’u öldürdüğü savaşta da arkasında harabeye dönen bir şehir bırakmış olması onu kendisini sorgulamaya itse de daha büyük bir yıkımı engellediği düşüncesi kendini haklı bulmasına neden oluyor. Başka bir ülkede haber gezisi sırasında esir alınmış ve Superman tarafından kurtarılmış Lois de, Superman’in birilerinin hayatını kurtarırken başka insanların ölümüne sebep olması karşısında üzüntü duyuyor.

Bazı sahnelerde Batman, Superman hakkında bilgi toplarken bilgileri ele geçiren Wonder Woman Diana da Superman’in karşısında olan bir diğer süper kahraman olarak karşımıza çıkıyor. Başlarda Diana’nın bir süper kahraman olduğunu anlamayan Batman, elinden çalınan bilgilerin peşine düşüyor. Bir süre peşine düştüğü Diana’yı bulduğunda, Diana aynı tarafta olduklarını söyleyerek çalıntı bilgileri geri veriyor. Bir süre sonra ise Diana’nın Wonder Woman olduğunu öğreniyor.

Filmin ana temellerini oluşturan olay ise Superman’in ana düşmanlarından biri olan Lex’in; Superman’in annesini esir alması ve Batman’i öldürmezse annesini kurtaramayacağını söylemesi; ardından da birkaç damla kan akıtarak Zod’u saldırgan ve güçlü bir yaratık olarak geri getirmesi oluyor. Bu olay Batman ve Superman arasındaki çatışmanın fitilini ateşliyor ve büyük bir kavga başlıyor. Acaba bu kavganın bir kazananı olacak mı? 

Oyuncular: Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons ve Holly Hunter.

Saat : (165 dakika)

Tür : Sinema (Aksiyon,Macera)

Yönetmen : Zack Snyder

Batman V Superman: Adaletin Şafağı (Batman V Superman: Dawn Of Justice Sinema Filmi izlemek için tıklayınız...

Yorumlar (0)