banner171

banner197

banner217

banner170

banner95

banner101

31.05.2021, 16:05 190

KİM KİMİN ADAMI?

Merhaba dostlar..

Ben Kültür Turizm Otelciler ve Gastronomi Derneği
Başkanı Gökhan Büyükdereli.

Bundan sonra ara ara bu satırlarda sizlerle bir araya gelip dertleşeceğiz.

Güzel Şehrimizin gelişmesi ve gençlerimizin yarınlara daha umutla bakması adına, gözlemlerimizi ve deneyimlerimizi sizlerle bu satırlardan paylaşacağız. Konuşmak, tartışmak, dinlemek ve dinlenmek isterseniz aşağıda bulunan mail adresimden bana ulaşabilirsiniz..

İlk yazım da şehrimizin kronik sorununu anlatmak istiyorum..

Kimin adamısın sen şuncusun sen buncusun bu nerden sirayet ediyorsa şehir olarak kurtulmak zorundayız. Hiçbir şey yapmayan yatan çabasız insanların ya da öteki taraftan bu tarafa sen şununla çok göründün onun adamısın ya da o onunla çok samimi aman dikkat ha aman, ana mesele ne?

Bence üretim yapmak, türetmek eğer yaptığımız işler yaklaştığımız insanlar üretime hizmet etmiyorsa oradan uzaklaşmak gerek.

Şunu çok iyi anlamalıyız. Hepimizin bilincinde bu şehir için bu ülke için hatta insanlık için ne yapıyoruz? Yaptığımız işler bir şehri, bir ülkeyi, bir insanı, bir genci ne kadar etkiliyor? İlerlemesi için katkı sağlıyor mu? Buna bakmalıyız. Kısır, dar zihinsel düşünceden çıkıp bugün üretim için Ahmet ile yarın Mehmet ile yarın bir kurumla sonra diğer kurumla ilerlemenin ne zararı olabilir ki.

“BENLİKTEN ÇIKIN”

Lütfen dikkat edelim kimseden ekmek yemiyoruz. Allah’ın nasip ettiği işlerimizi yapıp yolumuzda gidiyoruz sadece. Kendi işini çözenler lütfen o benlikten çıkın!

Senin de işini çözün hatta onunda işini çözünki bereketimiz artsın, faydalı bir iş yapmış olalım. Bizlerde biliyoruz sadece kendi işimizi yapıp eve gidip yatmayı. Ama Allah sadece kendi işimizi çözelim diye mi gönderdi? Sizce bu dünyaya duyun sesimizi evden eleştirmek kolay iş.

Lütfen bu şehir bizim geleceğimiz. Bu ülke geleceğimiz. Bugün işiniz yerinde olabilir ama çocuklara mirasımız konusunda ne düşünüyorsunuz?

“DESTEK OLMUYORSANIZ KÖSTEKTE OLMAYIN”

Düşünün iş yapana, iş üretene, çözüm üretene saygılı olun destek vermesiniz de köstek vermeyin. Sorun kendinize ben ne yapıyorum ki.

Çıkın sahaya çalışın üretene, türetene destek verin ki safınız belli olsun…

Bugün size gelen görevlerde sorulan sorularda hakemlik yapmanız gereken yerlerde doğruyu söyleyin.

Bunun hepsi sınav anlayalım…

Hepimiz yaptığımız işlerden sınanıyoruz, meselenin esası bu kabul edelim ve devam edelim. İşlerinizin hakkını vermeyerek şehrin hakkını vermeyerek hiçbir yere varamayız…

Vardık diyelim teması olmayan saman gibi bir hayatımız yada sorunlu çocuklarımızla yada hastalıklarla sınanabiliriz.

“SAFIMIZI BELLİ EDELİM”

O yüzden mesele varmak değil başarmak ta değil. Çabalayıp ilerlemek fayda sağlamak. O yüzden ya biz başlatalım ya da başlatan çalışan kişilerin arkasında duralım. Safımızı belli edelim saf olmayalım.

GÖKHAN BÜYÜKDERELİ

KÜLTÜR TURİZM OTELCİLER VE GASTRONOMİ DERNEĞİ BAŞKANI

MAİL : gokhanbuyukdereli@icloud.com

Yorumlar (2)
MUHSİN DURUCAN 2 hafta önce
Birikime dayanan özgün bir yazı. Başarı ile devamını dilerim Sn Büyükdereli.
Anonim 2 hafta önce
Şehrin sokaklarında anons olarak duyurulması gereken bir yazı.