banner171

banner217

banner170

banner95

Vali Coşkun: "Expo, İlimiz Adına Kazanım Olacak"

Vali Ömer Faruk Coşkun, 2023 yılında Kahramanmaraş'ta gerçekleşecek “Expo 2023 Kahramanmaraş’ın” danışma kurulu toplantısına katıldı.

KAHRAMANMARAŞ 29.09.2021, 18:15 Dilara Şatır
Vali Coşkun: "Expo, İlimiz Adına Kazanım Olacak"

Toplantıya, Valim Ömer Faruk Coşkun’un yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, KSÜ Rektörü Prof, Dr. Niyazi Can, İstiklal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adnan Küçükönder, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ve ilgili personel katıldı.

Toplantının ardından Vali Coşkun beraberindeki heyetle birlikte Expo’nun yapılacağı alanla ilgili yerinde incelemelerde bulunarak Onikişubat Belediye Başkanı Mahçiçek’ten yapılması planlanan çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, KSÜ Rektörü Prof, Dr. Niyazi Can ve Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek burada yaptığı konuşmada Expo 2023 Kahramanmaraş’ın” ilimize değer katacağını belirttiler.

Vali Coşkun ise “Expo 2023 Kahramanmaraş projemiz inşallah tamamlandığında ilimiz adına önemli bir kazanım olacak, şehrimize değer katacaktır. Projenin yapılmasında ve hayata geçirilmesinde emeği geçenlere şükranlarını sunuyorum” dedi.

Doğa Dostu Şehir ve Duyarlılık” ana temasıyla yürütülen ve 170 bin metrekarelik alanda yapılacak olan Expo 2023 Kahramanmaraş’a , 56 ülkenin katılım sağlaması bekleniyor.

Yorumlar (0)