banner171

banner217

banner170

banner95

Uganda Takımını Kahramanmaraşlı İş İnsanı Yönetecek

Uganda’nın Mateete FC isimli kulübüne Kahramanmaraşlı iş insanı Ahmet Kılıç, yönetici olarak atandı.

KAHRAMANMARAŞ 06.07.2021, 18:09 06.07.2021, 18:19 Dilara Şatır
Uganda Takımını Kahramanmaraşlı İş İnsanı Yönetecek

Kahramanmaraş Havalimanı'nın yapımında da yer alan, Mimari ve Mühendislik projelerinde hizmet veren iş insanı Ahmet Kılıç, dünya’ya hitap eden takımlara oyuncular çıkartmak için kolları sıvayacak.

Makedonya'da futbolcu keşfi için çalışmalarına başlayan Kılıç, en büyük hedefinin Türkiye’ye genç yetenekleri kazandırmak ve Kahramanmaraş’ın futboluna da katkı sunmak olduğunu belirtti.

Özellikle Kahramanmaraş’ta ki futbolla alakalı gelişmeleri de yakından takip ettiğini belirten Kılıç, “Zaman zaman Kahramanmaraş’ımızda yetişen futbolcular veya sadece Kahramanmaraşspor da oynamış olan futbolcuların parladığı dönemler oldu. Şu anda yaşanan zor günlerin geçeceğini ve yeniden 2011-2012 ruhunun yakalanıp yükselme dönemine geçileceğini ümit ediyorum. Hedefimiz şehrimizin adını her zaman öne çıkartmak ve başarı sağlamak” ifadelerinde bulundu.

Mateete FC Kulüp Başkanı Mehmet İhsan Kalkan da, bu yolculukta Dünya’nın her yerinde çok sevilen futbolu bütün Dünya’da daha ulaşılabilir hale getirmek ve Afrika’daki genç yetenekleri futbola kazandırmak için çalışmalara devam ettiklerini anlattı.

Yorumlar (0)