banner171

banner197

banner170

banner95

banner101

Sosyal Medyada Yeni Akım: Kahramanmaraş'ın Siyasileri de Katıldı

Sosyal medyada günbegün değişen akımların arasına 20'li yaş challenge hareketi de dahil oldu. Twitter gündeminde büyük yer kaplayan bu akıma Kahramanmaraş'ta siyasi isimler de katıldı.

KAHRAMANMARAŞ 04.05.2021, 20:52 04.05.2021, 21:17 Dilara Şatır
Sosyal Medyada Yeni Akım: Kahramanmaraş'ın Siyasileri de Katıldı

Yurt gündemini belirleme birinci dereceden rol oynayan sosyal medya, bu kez de 20 yaş akımına kapıldı. Twitter'ı aktif olarak takip eden kullanıcıların yer aldıkları bu akım büyük rağbet gördü.

Siyaset kürsüsünden tanıdık isimlerin "20'li yaş challenge" akımı kapsamında paylaştıkları gençlik fotoğrafları büyük yorum aldı. Paylaşımların başında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile DEVA (Demokrasi ve Atılım Partisi) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan bulunurken, Kahramanmaraş'ta akıma katılanların arasında Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç ve AK Parti Grup Başkanvekili Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal yer aldı.

20 YAŞ CHALLENGE NEDİR?

20 yaş challenge, sosyal medya kullanıcılarının 20 yaşındaki fotoğraflarını paylaşarak gerçekleştirdiği bir akımdır. Challenge kelimesi İngilizce "meydan okuma" anlamına gelse de bu ifade sosyal medyada yeni bir anlam kazanarak "akım, harekat" manasına tekabül eder.

Sosyal medyada "20'li yaş challenge" akımına katılan siyasi isimlerin paylaşımları şöyle:

Yorumlar (0)