banner171

banner217

banner170

banner95

Okay: Dulkadiroğlu’nda Yaşayanların Eşit Hizmet Alması İçin Çabalıyoruz

Yaz başında asfalt, stabilize yol ve kilit parke yol yapımı konusuna ağırlık vereceğini açıklayan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, yoğun bir çalışmanın ardından gelinen noktayı açıkladı.

KAHRAMANMARAŞ 14.10.2021, 10:01 BARIŞ
Okay: Dulkadiroğlu’nda Yaşayanların Eşit Hizmet Alması İçin Çabalıyoruz

Bu yıl yaz sezonunu sıcak asfalt, stabilize yol ve kilit parke yol çalışmasıyla yoğun bir şekilde geçirdiklerini anlatan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Bu sezon ilçe geneline toplamda 505 bin 512 metrekare sıcak asfalt, 73 bin 435 metrekare kilit parke ve 890 bin 46 metrekare de stabilize yol açma çalışması yapıldığını söyledi.
Vatandaşların ayağını çamurdan kesme adına yaptıkları çalışmaların artarak devam edeceğini dile getirdi. 

“İLÇEDE YAŞAYAN HER BİREYE EŞİT HİZMET”

Bu ihtiyaçlara cevap verme adına gece gündüz çalıştıklarını söyleyen Okay, Dulkadiroğlu ilçesinde yaşayan her bir bireyin eşit hizmet alması adına çaba harcadıklarını belirtti.
Büyükşehir olduğumuzda ilçe sınırlarımız şehrimizin doğu kısmını oluşturdu. Tüm dünyada şehirlerin batıya doğru büyüdüğü düşüncesiyle Dulkadiroğlu’nun gerekli büyümeyi sağlayamayacağı düşünüldü. Ancak biz ortaya koyduğumuz projelerle, ilçemizin hem ekonomik, hem sosyal hem de kültürel açıdan gelişmesine ve büyümesine katkı sağladık.” 

“ULAŞIM KONUSUNDA ÇOK HASSASIZ”

Göreve geldiklerinde ilçenin en önemli sorunun özellikle kırsal mahallelerle şehir merkezi arasındaki ulaşım olduğunu dile getiren Okay, “Bu sorunu ortadan kaldırma adına çok önemli çalışmalar yaptık. Hem büyükşehir belediyemiz hem de bizler kırsal mahallelerimizin ulaşımını rahatlatma adına çalışmalar yaptık. Bu çalışmalarımızı da yoğun bir şekilde sürdürmekteyiz. Bu yaz başında çok yoğun bir şekilde sıcak asfalt ve kilit parke yol çalışması yapacağımızı açıklamıştık. Geldiğimiz noktada ilçemizde ihtiyaç duyulan alanlara çok yoğun bir çalışma yaptığımızı görüyoruz. Bu çalışmalarımız mevsim şartlarının el verdiği sürece devam edeceğini belirtmek istiyorum. Yine 2022 yazında da aynı şekilde yoğun bir çalışma yapacağız” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)