banner171

banner197

banner170

banner95

banner101

Kahramanmaraş’ta Yeşilgöz Turizme Kazandırılıyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yaptığı çalışmalarla Yeşilgöz’ü kentin ve Türkiye’nin en turistik noktalarından biri haline getirmeye hazırlanıyor. Peki vatandaşlar 33 bin metrekarelik Yeşilgöz Mesire Alanı Projesi için ne düşünüyor?

KAHRAMANMARAŞ 30.04.2021, 14:53 01.05.2021, 15:42 Ömer Barış Kekeç
Kahramanmaraş’ta Yeşilgöz Turizme Kazandırılıyor

Kahraman TV ekibi, şehrin ve Türkiye’nin en önemli doğal güzellikleri arasında yer alan, Büyükşehir’in projesiyle yürüyüş yolları, dinlenme alanları ve sosyal donatı alanları oluşturulan Yeşilgöz Mesire Alanı Projesini Kahramanmaraş sokaklarında vatandaşlara sordu.
Yapılan sokak röportajında proje vatandaşlar tarafından tam not aldı. 

YEŞİLGÖZ’DE ÇALIŞMALAR NE DURUMDA

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, turizm alanlarında başlattığı çalışmaları sürdürüyor. Bu kapsamda Onikişubat ilçesi Tekir Mahallesi’nde bulunan Yeşilgöz Mesire Alanı’nda yenileme çalışmaları gerçekleştiriliyor. 

KÖPRÜLER YENİLENİYOR

Toplamda 33 bin metrekare alana sahip tesiste hayata geçirilen projeyle doğal güzellikler korunuyor. Çalışmalarla, mesire alanındaki köprüler yenileniyor ve ahşap mobilya montajları gerçekleştiriliyor. 

“YEŞİLGÖZ’ÜN TURİZM POTANSİYELİ ARTACAK”

Sürdürülen çalışmalarla ilgili Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Bölgenin dokusuna uygun taş duvar çalışmamız tamamlanmak üzere. Otopark, büfe, mangal ve oyun alanlarına yönelik çalışmalar sürüyor. Bölgedeki imalatın büyük çoğunluğunu atölyelerimizden karşılıyoruz. İnşallah projemizin tamamlanmasıyla Yeşilgöz’ün turizm potansiyeli daha da artmış olacak” denildi.

Yorumlar (0)