banner171

banner217

banner170

banner95

Kahramanmaraşlı Gençten Gururlandıran Birincilik

Kahramanmaraş'ın gururu haline gelen Özge Alan'ı Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Şube Müdürü Halil Akyürek,Okul Müdürü Mehmet Bayır ve ailesiyle birlikte makamında ağırladı.

KAHRAMANMARAŞ 07.07.2021, 11:10 07.07.2021, 11:26 FATMA ZENCİR
Kahramanmaraşlı Gençten Gururlandıran Birincilik

LGS Türkiye Birincisi Özge Alan'a ödül töreni

İlçemiz Yunus Emre Ortaokulu öğrencisi Özge Alan Liseye Geçiş Sınavı'nda 500 tam puan alarak ismini 36 ilden 97 öğrenci arasına yazdırarak Türkiye Birincisi olmuştu. Bugün Onikişubat Kaymakamlığında düzenlenen törenle Kaymakam Serkan Keçeli ve Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü tarafından ödüllendirildi.

Kaymakamı Serkan Keçeli, gösterdiği başarıyla Kahramanmaraş'ın ve Onikuşubat'ın gururu haline gelen Özge Alan'ı Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Şube Müdürü Halil Akyürek,Okul Müdürü Mehmet Bayır ve ailesiyle birlikte makamında ağırladı. Türkçe Öğretmen Hasan ve  Okul öncesi öğretmen Melek Alan çiftinin en büyük çocuğu olan Alan'ı başarısından dolayı tebrik eden Keçeli, Alan'ı  tablet hediye ederek, verimli işlerde kullanmasını tavsiye edip, ödüllendirerek başarılarının devamını diledi. Öte yandan İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen de Özge'ye  yarım altın hediye etti.

"MİLLETİMİZE KARŞI HAYIRLI VE FAYDALI BİR İNSAN OLMASINI DİLİYORUM"

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Kaymakam Serkan Keçeli, şunları söyledi: "Bugün Türkiye birincilerinden birisi olan şehrimizin, ilçemizin gururu Özge kızımızı ağırladık, Özge kızımızla tanıştık. Büyük fedakarlıklar, büyük gayretlerle başta ailesi olmak üzere öğretmenlerinin çabalarıyla ve tabii ki kendi çalışmasıyla güzel başarı bir elde etmiş. Evladımıza şimdiden ömrü boyunca başarılar diliyorum, tebrik ediyorum. İnşallah nice başarılar kendisiyle birlikte hep devam etsin diliyorum. Önce ailesini sonra da milletimize karşı hayırlı ve faydalı bir insan olmasını diliyorum. Bu başarıda emeği geçen tabii ki başta kendisi olmak üzere ailesini ve Yunus Emre Ortaokulu'muzun tüm idareci ve öğretmenlerine teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum."

"AYNI BAŞARIYI ARTIRARAK DEVAM EDECEĞİNE İNANIYORUZ"

Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen ise şu ifadelere yer verdi: "Yüzbinlerce öğrencinin sınava girdiği bir Liseye Geçiş Sınavı'nda Özge kızımız ilimizi başarıyla temsil etmiş durumdu. Biz kendisini tebrik ederken, tabii ki bu emeği geçen başta anne ve babası, öğretmenlerimiz, okul idarelerimiz onlara da teşekkürlerimizi sunuyoruz. Evladımıza da inşallah bundan sonraki eğitim öğretim hayatında aynı başarıyı artırarak devam edeceğine inanıyoruz, tekrar tebrik ediyorum." Başarısının büyük bir gurur olduğunu ifade eden Türkiye 1.'si Özge Alan da başarısında emeği olan herkese teşekkür etti.

Yorumlar (0)