banner171

banner217

banner170

banner95

Kahramanmaraş'ta Vatandaşlar İsyan Etti: "Bu Soyguna Dur Deyin"

Kahramanmaraş’ta, 100 TL’lik çardak kira ücreti vatandaşları isyan ettirdi.

KAHRAMANMARAŞ 26.07.2021, 11:54 26.07.2021, 12:08 FATMA ZENCİR
Kahramanmaraş'ta Vatandaşlar İsyan Etti: "Bu Soyguna Dur Deyin"

Kahramanmaraş’ın cennet köşesi Fırnzı’da, işletmeci firma tarafından belirlenen çardak kiralama fiyatları, piknikçilerin tepkisini çekti.

9 günlük Kurban bayramı tatilini fırsat bilen bazı işletmeciler, normal günlerde piknikçilerden alınan 50TL’lik çardak kira bedelini 100 TL’ye çıkarttı.

Fahiş fiyatla vatandaşlardan 2 katı ücret talep eden işletmecilerin bu tutumu büyük tepki çekti.

Bölgede çardaklara oturmayıp ağaç gölgelerinde piknik yapanlardan ise 30 TL ücret alındığı ifade ediliyor. 

Yaşananları ‘Değnekçilik’ olarak dile getiren bazı vatandaşlar sosyal medyadan tepkilerini şöyle dile getirdi;

“Bu gördüğünüz çardak FIRNIZ mesire alanında. Şehre en yakın ve hafta sonları insanların çoğunlukla tercih ettiği bir bölge, şehrin gürültüsünden bir nebze olsa uzaklaşıp nefes almak için en yakın uğrak yeri. Ama çok ciddi bir sorun var bu mesire alanında! Dere yatağının hemen yanında bulunan bu çardaklar hangi koşullarda kimlere verildi bilmiyorum ama bu resmini gördüğünüz çardağın KİRA bedeli 100 TL. Şehirdeki 1 apart fiyatına toplamda 6 7 metrekarelik çardaklar kiralanıyor. 1 hafta önce buna benzer bir çardağa 50 TL ödemiştik. Bu hafta bayram sebebiyle kira bedeli yüzde yüz artmış. Bu nasıl bir fırsatçılıktır, nasıl bir aymazlıktır.

Utanmadan sadece çardak bedeli olarak 100 TL tahsil edildi. Bu durumu gerekli tüm mercilere tarafımca iletilecektir. Bu arada çardağa oturmadan herhangi bir ağacın altına sergi serip oturursanız da 30 TL ücret talep edilmekte. Bir Kahramanmaraşlı olarak hiç bir hizmet almadan böyle bir para ödenmesine karşı çıkıyorum. Kesinlikle FIRNIZ MESİRE ALANI değnekçilerin eline geçmiş, bu duruma sessiz kalan Hayrettin Güngör Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş Valiliği ve diğer yetkilileri göreve davet ediyorum. Bu soyguna bir dur diyin lütfen…”

Yorumlar (0)