banner171

banner217

banner170

banner95

Kahramanmaraş'ta Sahtecilere Geçit Yok: 3 Gözaltı

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde parada sahtecilik, resmi belgede sahtecilik ve nitelikli dolandırıcılık ile insan ticareti yapan 3 kişi yakalandı.

KAHRAMANMARAŞ 19.05.2021, 18:02 Dilara Şatır
Kahramanmaraş'ta Sahtecilere Geçit Yok: 3 Gözaltı

Alınan bilgilere göre, Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı KOM Grup Amirliği, ilçede piyasaya sahte 100’lük ABD doları ve 100 TL banknotluk sürülmesi, yine sahte kimlik ve ehliyetlerle yurt dışına vize alınarak vatandaşların sahte belgelerle yurt dışına çıkarıldığı ihbarı üzerine harekete geçti. Yapılan araştırma ve çalışmalar neticesinde olayı gerçekleştirdiği tespit edilen şahıslara yönelik olarak eş zamanlı operasyonda şüpheli F.K, D.K ile M.K gözaltına alındı. 

Şüphelilerin ikamet ve işyerlerinde yapılan aramalarda, sahte 100’lük ABD doları, sahte 100 TL, sahte para basımında kullanılan çok sayıda filigranlı kağıt, sahte para basımında kullanılan baskı malzemeleri, sahte para basımında kullanılan renkli yazıcılar, boya tüpleri, sahte ehliyetler, sahte yurt dışı vize evrakları, sahte pasaporta ait malzemeler,  banka kartları, resmi kurum ve çalışanlarına ait kurum kaşeleri ile bir çok suçta kullanılan materyaller ile 1 adet ruhsatsız av tüfeğine el konuldu. 

Yorumlar (0)