banner171

banner197

banner170

banner95

banner101

Kahramanmaraş'ta Rezalet Görüntüler

Kahramanmaraş'ta Dulkadioğlu ilçesine bağlı Elmalar mahallesinde yaşayan köy sakinleri, yaşadıkları mağduriyetin giderilmesini yetkilierden talep ediyorlar.

KAHRAMANMARAŞ 22.04.2021, 20:16 23.04.2021, 14:09 Dilara Şatır
Kahramanmaraş'ta Rezalet Görüntüler

Dulkadiroğlu'na bağlı 7 binin üzerinde nüfusa sahip olan Elmalar'da yaşayan köy sakinleri, yaşadıkları kanal sorununa yetkililerin seslerini duymasını istiyor.

Bölgedeki vatandaşlar, Köyün en işlek cadddesinde akan kanalın hayvan pisliği ve yoğun koku olduğunu vurgulayarak, sorunun en kısa sürede çözüme kavuşturulmasını talep ettiler.

VATANDAŞLAR KOKUDAN DURAMIYOR

Edinilen bilgiye göre, mahallenin muhtarı mevcut durumla ilgilenmediği ifade edilerek, kanal sorununun en az 10 gündür devam ettiği ifade edildi.

Kanalın hemen yanındaki markete gitmekte zorlanan vatandaşlar, kasalardan köprü yaparak alışveriş ihtiyacını gidermeye çalışıyor.

Vatandaşlar kötü kokunun tek sorun olmadığını da ekleyerek, akan pis suyun sağlık açısından kendilerini etkilemesinden endişe duyuyorlar.

Köy sakinleri, yaşanılan mağduriyetin daha fazla sürmemesini ve kanal konusunda gereğinin en kısa sürede yapılmasını bekliyorlar.

Yorumlar (0)