banner171

banner197

banner170

banner95

banner101

Kahramanmaraş'ta Hayatlar: Atanamayan Öğretmen İnsanların Anılarını Ölümsüzleştiriyor

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde ikamet etmekte olan Hakan Kubilay Türk, atanamadığı öğretmenlik mesleğinin ardından hayalindeki işe yöneldi.

KAHRAMANMARAŞ 03.05.2021, 23:56 04.05.2021, 00:25 Dilara Şatır
Kahramanmaraş'ta Hayatlar: Atanamayan Öğretmen İnsanların Anılarını Ölümsüzleştiriyor

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Fen Bilimleri Öğretmenliği bölümünden mezun olan Hakan Kubilay Türk, özel sebeplerden ötürü KPSS'ye çalışma imkanı bulamayarak 4 yıl ücretli öğretmenlik olarak mesleğini sürdürdü. 

Pandemi dolayısıyla 1.5 yıl boyunca işsiz kalan Türk, bu zaman diliminde iş ayırt etmeyerek birçok meslekte çalışmaya devam etti.

Yaşadığı bu durumu fırsata çeviren öğretmen, hayalinde yapmak istediği fakat bir türlü fırsat bulamadığı iş alanına yöneldi.

İnsanların acılarını, mutluluklarını, yaşadıklarını anlattırarak kayda alan Türk, belgesel tadındaki videoları Youtube kanalına ekleyerek, kişilerin anılarını ölümsüzleştiriyor.

4-4.5 ay önce yakın çevresinden başlayarak %100 gerçek hayat hikayelerini ele alan Hakan Kubilay, video çekimlerinin tamamını cep telefonu ile yapıyor.

Evli ve 2 çocuk babası Türk, "Belki yanlarından hiç farkında olmadan geçip gittiğimiz, belki selam dahi vermediğimiz insanların yaşam hikayelerini kendi birinci ağızlarından anlattırmak, bizlere bir bakış kazandırır." şeklinde düşüncelerini bildiriyor.

Hakan Kubilay Türk'ün kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)