banner171

banner217

banner170

banner95

Kahramanmaraş Sahneleri Yeni Yüzlerini Arıyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Sahne Maraş Tiyatro Okulu” ve “Müşterek Tiyatro Topluluğu” yeni eğitim dönemine başlıyor.

KAHRAMANMARAŞ 30.09.2021, 17:15 Dilara Şatır
Kahramanmaraş Sahneleri Yeni Yüzlerini Arıyor

Ön başvuruları başlayan eğitimlere katılmak isteyen oyuncu adaylarının, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde yer alan başvuru noktasından form doldurmaları gerekiyor. Başvurular, 8 Ekim Cuma gününe kadar 08.00 ila 17.00 saatleri arasında yapılabilecek. Toplamda 8 hafta boyunca sürecek eğitimler ise 7-9 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek seçmelerin ardından başlayacak. Uzman eğitmenler tarafından yaratıcı drama, duruş, diyafram - nefes gibi tiyatral eğitimlerin verileceği dersler ise yine Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde verilecek.

Tiyatro’nun Kardeşçesi: Müşterek

Geçtiğimiz yıl startı verilen “Sahne Maraş Tiyatro Okulu” eğitimlerine, bu sene yeni bir “kardeş” geliyor. “Müşterek Tiyatro Topluluğu” adıyla başlayacak yeni eğitim projesi ile mülteciler başta olmak üzere yabancı uyruklulara tiyatro eğitimi verilecek. Kültürel adaptasyonun sağlanması amacıyla başlatılan eğitimlere, 29 Eylül - 8 Ekim tarihleri arasında Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nden başvurulabilecek.

Yorumlar (0)