banner171

banner217

banner170

banner95

Hüseyin Coşkun Aydın: "Kültür Merkezinde Sona Yaklaştık"

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun, Kahraman TV'nin Dijital Ekran programına konuk oldu.

KAHRAMANMARAŞ 08.10.2021, 20:35 Dilara Şatır
Hüseyin Coşkun Aydın: "Kültür Merkezinde Sona Yaklaştık"

Kahramanmaraş Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, Göksun için yapılacak projeleri açıkladı.

Kahramanmaraş'ta Edebiyat Yolu'nun Göksun'a ciddi faydalar kazandırdığını ifade eden Aydın, 10 bin civarında araç giriş çıkışın artmasıyla başta istihdam artması olmak üzere birçok alanda katkılar sağladığını belirtti.

GÖKSUN'UN ELMASINDA FARK VAR

Göksun'u markalaştırma adına elma ile işe başladıklarını söyleyen Hüseyin Coşkun Aydın, "Göksun'umuzun elması 12 çeşit. Elmamız genelde Ortadoğu'da pazarlanır ama son yıllarda pandemi şartlarından ötürü elmamız iç pazarda da tüketilmeye başladı. Üreticilerimize buradan teşekkür ediyorum. Göksun'un belirli aylarında, gece ve gündüz ısı farkının fazla olmasından ötürü elmamızın tadı, rengi daha farklı." dedi.

Kahramanmaraş'ta konumundan dolayı stratejik bir öneme sahip olduklarını belirten Belediye Başkanı, gelişme noktasında ellerinden gelen çabayı sarf ettiklerini dile getirdi.

GÖKSUN'DA YAYLA YOLLARINDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Göksun'daki nüfusun resmi rakamlara göre 52 bin olmasına rağmen doğru rakamı yansıtmadığını savunan Hüseyin Coşkun, ilçenin tercih edilebilir özelliğinden dolayı değişken nüfusun 120 bine kadar çıktığını söyledi.

Turizm denilince deniz ve sahillerinin yerini artık Yayla turizmin öne çıktığını ifade eden Aydın, "Kısa sürede ulaşım standarltarının üst düzeye çıkması yayla turizminin tercih edilmesinde çok ciddi bir etkisi var.Yakın geçmişten gördüğümüz kadarıyla, Göksun'a gelen misafirlerin yaş farklılıkları var. Son 2 yılda insanların yaylalara tercihi daha çok arttı. ifadelerinde bulundu.

Bir ilçeyi geliştrirebilmek için imar alt yapsının hazırlanması gerektiğini savunan beldiye başkanı, Göksun hakkında projelerine devam ettiklerini belirtti.

Göksun'daki birçok mahallede yayla yollarında çalışmaların sürdüğünü altını çizen Aydın, insanların rahat ulaşım sağlayabilmeleri adına Büyükşehir Belediye ile koordinasyon içerisinde bulunduklarını söyledi.

KÜLTÜR MERKEZİ ŞEHRİN ÖNEMLİ NOKTASI OLACAK

Bir ilçenin gelişmesinde yolların yapılmasının yeterli olmadığını savunan Hüseyin Coşkun Aydın, kültürel anlamda da önemli faaliyetlerin yapılması gerektiğini ifade etti.

Göksun'da Kültür Merkezi'nde yapılan çalışmaların sona yaklaştığını söyleyen Aydın, "Projenin bitmesiyle birlikte Göksun'umuzda kültürel,sosyal ve sportif faaliyetlerin bir arada yapılacağı, kompleks halinde insanların hizmetine sunalacak bir alan yapacağız" dedi.

Bu konu ile ilgili ciddi çalışma yaptıklarını söyleyen belediye başkanı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Şu anda bizim kültür merkezi projemizde sinema ve tiyatro etkinlikleri başta olmak üzere eğitim, seminer ve konferans yapılabilecek bir salonun olmaması bizim için eksiklikti. Bugün Kültür Bakanlığı ile yüzde 50 hibe projesi kapsamında bitirmek üzereyiz. İçerisinde bulunan 500 kişilik salon çok fonksiyonel, dijital ekranlı, profesyonel tiyatro sergilenebilecek alanların tamamı mevcut. 60-70 yıl hizmet edebilecek bir binanın yapılıyor olması Göksun'un gelişiminin ne durumda olduğunu anlatıyor.

Bu alanda 2300 metrekare kapalı alan, 500 kişilik amfi konferans salonu, 270 metrekare kütüphane ve internet salonu, 3 adet derslik, 2 adet atölye, 133 metrekare fitness salonu, 133 metrekare sergi salonu, 25-30 araçlık açık otoparkı ve terasıyla inşallah 1 ay sonra halkımıza vermek istiyoruz."

Yorumlar (0)