banner171

banner95

Güngör: Türkoğlu’na 150 Milyon TL’lik Yatırım Yaptık

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Türkoğlu’nda bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu

KAHRAMANMARAŞ 26.01.2023, 20:19
Güngör: Türkoğlu’na 150 Milyon TL’lik Yatırım Yaptık

Türkoğlu’nda yapımı tamamlanan Hizmet Binası ve Kuyumcular Köprüsü’nün açılışını gerçekleştiren, yapımı tamamlanan halı sahalar ile Beyoğlu ve ilçe merkezinde devam eden altyapı yatırımlarını inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, bir de müjde verdi: “Türkoğlu ilçemize 150 Milyon TL’lik yatırım yaptık. İlçe merkezi ve Beyoğlu’nda altyapı yatırımlarımız hızla devam ediyor. İnşallah bu yıl içerisinde de Türkoğlu’muza yakışır bir terminal binası inşa edeceğiz. Hayırlı olsun” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Türkoğlu’nda bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu. Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Hakan Dereli ve AK Parti ilçe teşkilatının da yer aldığı ziyaret programında Başkan Hayrettin Güngör, Türkoğlu Meclis Üyeleri ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Başkan Güngör programda, Büyükşehir Belediyesi tarafından 2019 yılından günümüze kadar Türkoğlu’na kazandırılan ve planlanan yatırımlara ilişkin sunum gerçekleştirdi. Burada gerçekleştirilen sunumun ardından program; Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkoğlu’na kazandırılan Kuyumcular Köprüsü ve Türkoğlu Hizmet Binası’nın açılışı, Özbek Mahallesi’ne kazandırılan sentetik halı sahanın, Beyoğlu Mahallesi ile Mahir Ünal ve İstiklal caddelerinde yapımı devam eden altyapı çalışmalarının incelenmesi ile devam etti. Heyetin sonraki durağı ise AK Parti ve MHP Türkoğlu İlçe Başkanlığı oldu. Program; Türkoğlu Kaymakamlığı, Türkoğlu Belediyesi, esnaf ve ev ziyaretleriyle noktalandı.

Yatırımlar Artarak Devam Ediyor

Gerçekleştirilen programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Kahramanmaraş’ımız bütün ilçeleri ve yerleşim yerleriyle kadim bir şehir. Şehrimizin her alanda kendine özgü bir güzelliği ve çok önemli değerleri var. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemiz ve şehirlerimiz çok büyük mesafe kat etti. Belediye başkanları olarak bizler de Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, yerel yönetimler manifestosu çerçevesinde hemşehrilerimize hizmet ediyoruz. Hamdolsun hükümetimiz, bakanlıklarımız, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız ve teşkilatımızla birlikte üst düzeyde bir iş birliği ve koordinasyonla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu süreçte şehrimize çok büyük yatırımlar kazandırdık. Projelerimizi peyderpey hayata geçirmeye devam ediyoruz” ifadelerini kaydetti.

4 Milyar TL’nin Üzerinde Yatırım

Başkan Güngör konuşmasının devamında, “2019 yılından günümüze kadar şehrimize 4 Milyar TL’nin üzerinde bir yatırım kazandırdık. Büyükşehir Belediyemizin bütçesi dikkate alındığında gerçekten çok büyük bir yatırım miktarı. Yıllar itibariyle de yatırımlarımız artarak devam ediyor. Bu süreçte mali yapımızı ve gelir-gider dengemizi de disipline ettik. Sürdürülebilir mali yapıyı sağladık. Yatırımlarımızın her geçen yıl artarak devam etmesinde de bu önemli bir rol oynadı” diye konuştu.

Gıda OSB Yatırım Programına Alındı

Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkoğlu’na 150 Milyon TL’lik yatırım kazandırıldığını belirten Güngör, “2019 yılından günümüze kadar Türkoğlu’na 120 kilometre uzunluğunda asfalt, 15 bin ton yama, 45 bin metrekare parke, 4 adet köprü, 16 kilometre mera yolu, 153 kilometre içme suyu, 20 kilometre kanalizasyon ve yağmursuyu hattı, 5 içme suyu deposu ve 3 halı saha kazandırdık. Ayrıca bu süreçte çiftçilerimize ciddi oranda tarımsal destek de sağladık. 4 binin üzerinde ailemize sosyal desteklerde bulunduk. 2019 yılından günümüze kadar Türkoğlu ilçemize toplamda 150 Milyon TL’lik yatırım yaptık. Hacıbebek Mahallemize bir de Gıda OSB kazandırıyoruz. Gıda OSB projemiz Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından 2023 Yılı Yatırım Programı’na alındı. Gerçekten son derece önemli bir aşama kaydedildi. 800 dönümlük alana inşa edeceğimiz Gıda OSB, 6 bin hemşehrimizin de istihdamına olanak sağlayacak. Bu projemizin yatırım bedeli ise 1 Milyar TL” dedi.

Ulaşım Ağımızı ve Altyapımızı Güçlendiriyoruz

Türkoğlu’nda gerçekleştirilen ulaşım ve altyapı yatırımlarına değinen Başkan Güngör, “Türkoğlu ilçemizde Büyükşehir Belediyesi olarak 32 mahallemizin yolunu yeniledik. Bu çalışmalarımızın toplam maliyeti 45 Milyon TL. Ayrıca 24 mahallemize toplamda 50 bin metrekare kilit parke kazandırdık. Büyükşehir Belediyemizin Türkoğlu’nda toplamda 210 kilometre yol ağı bulunuyor. Bu yollarımızı yenilemek için de 25 Milyon TL’lik yatırım yaptık. İlçe belediyemizin sorumluluğunda olan 60 kilometrelik yolu da 20 Milyon TL’lik yatırımla yeniledik. Mahir Ünal ve İstasyon caddelerinin altyapısını da yeniliyoruz. Bu projemizin toplam maliyeti 16 Milyon TL. Kuyumcular, Gaziler, Gaziosmanpaşa ve Dedeler mahallelerimize kazandırdığımız köprülerle yerleşim yerlerimizin ulaşım ağını güçlendirdik. Bu 4 köprümüzün toplam maliyeti ise 15 Milyon TL” ifadelerini kaydetti.

Türkoğlu’na Yeni Terminal Müjdesi

Türkoğlu’na yeni otogar kazandırılacağını müjdeleyen Güngör, “Tüm ilçelerimizde hizmet birimlerimizi tek bir merkezde birleştiriyoruz. Böylece koordinasyonu ve hizmet kalitesini üst düzeye çıkarıyoruz. Türkoğlu Hizmet Binası’nı da ilçemize kazandırdık ve hizmete aldık. Gençlik ve Spor Bakanlığı’mızın destekleriyle hayata geçirdiğimiz proje kapsamında Türkoğlu ilçemize 3 adet sentetik halı saha kazandırdık. İhtiyaca göre bu sayı daha da artacak. Beyoğlu Mahallemizin içme suyu altyapısını yeniliyoruz. Bu projemizin de toplam maliyeti 30 Milyon TL. Hamdolsun çalışmalarımızda son aşamaya geldik. İlçemizde toplamda 29 mahallemizde altyapı yenileme çalışmaları gerçekleştirdik. Bu çalışmalarımızın da maliyeti toplamda 57 Milyon TL. Türkoğlu Hizmet Binası’nın yanına bir de terminal inşa edeceğiz. İnşallah bu sene içerisinde bu otogarımızın da ihalesini yaparak son derece modern bir yapıyı Türkoğlu’muza kazandıracağız” dedi.

Kuyumcular Köprüsü’nün Açılışı Gerçekleştirildi

Kuyumcular Mahallesi’ne kazandırılan yeni köprünün açılışında konuşan Başkan Hayrettin Güngör, “Bu köprümüz yaklaşık 15 mahallemizin ulaşımını kolaylaştırması açısından son derece önemli bir yatırım. Aynı zamanda Türkoğlu ilçemizden Necip Fazıl Şehir Hastanesi’ne ve Gaziantep Yolu’na bağlantı sağlayan önemli bir güzergâh. Köprümüz toplamda 100 metre

uzunluğa ve 11 metre genişliğe sahip. 12 Milyon TL’lik yatırımla hayata geçirdiğimiz bu köprümüzün ilçemize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş ise Kuyumcular Mahallesi’ne kazandırılan köprünün bölge ulaşımı açısından son derece önemli olduğunu belirterek Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’e teşekkür etti. Konuşmaların ardından kesilen kurdele ile birlikte Kuyumcular Köprüsü’nün açılışı gerçekleştirildi.

Halı Saha Sayımızı 100’e Çıkaracağız

Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkoğlu Özbek Mahallesi’ne kazandırılan sentetik halı sahada incelemelerde bulunan Güngör, “Gençlik ve Spor Bakanlığı’mız ile yaptığımız protokol çerçevesinde Kahramanmaraş’ımıza 46 halı saha yapımı projemizi hayata geçirdik. Protokol kapsamında bir plan dâhilinde bu halı sahalarımızı ihtiyaç duyulan yerlere inşa ediyoruz. Türkoğlu ilçemizde de Ceceli, Aydınkavak ve Özbek mahallelerimize halı saha kazandırdık. İnşallah bu yıl halı sahalarımızın sayısını 100’e çıkaracağız. İhtiyaç duyulan tüm mahallelerimiz halı sahaya kavuşmuş olacak. Çocuklarımız, gençlerimiz bu alanlarda hem spor yapacak hem de eğlenecekler” diye konuştu.

Türkoğlu Hizmet Binası’nın Açılışı Gerçekleştirildi

Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkoğlu’na kazandırılan Hizmet Binası’nın açılışında konuşan Başkan Hayrettin Güngör, “Burası sadece bir itfaiye binası değil. Büyükşehir Belediyemizin Türkoğlu’ndaki hizmetlerinin koordinasyon merkezi. Bütün hizmet birimlerimizin yer aldığı bir merkez. Tüm ilçelerimizde böyle bir teşkilatlanmaya gittik. Böylece hem koordinasyon üst seviyeye çıkarıldı hem de hizmetlerin hızı arttı. İlçemize hayırlı olsun” dedi. Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş da yaptığı konuşmada, ilçeye kazandırılan hizmet binası için Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’e teşekkür etti. Konuşmaların ardından kesilen kurdele ile birlikte Türkoğlu Hizmet Binası’nın açılışı gerçekleştirildi.

Beyoğlu’nun İçme Suyu Altyapısı Yenileniyor

Beyoğlu Mahallesi’nde gerçekleştirilen içme suyu altyapı yenileme projesinin bölge için çok önemli olduğunu belirten Güngör, “Beyoğlu, Türkoğlu’nun en büyük mahallelerinden bir tanesi. Büyükşehir Belediyesi olarak bu mahallemizin altyapısını yeniliyoruz. Çalışmalarda son aşamaya geldik. Kaynak, depolar ve şebeke kısmını tamamen yeniledik. Burada 30 Milyon TL’lik bir yatırım gerçekleştiriyoruz. Bu projemizle birlikte Beyoğlu Mahalle’mizin en az 50 yıllık içme suyu sorununu çözüme kavuşturuyoruz” dedi. Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş da yaptığı konuşmada çalışmaların önemine değindi. Beyoğlu Mahalle Muhtarı Ejder Oğul da çalışmalardan duyduğu memnuniyeti belirterek Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’e teşekkür etti.

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 25 60
2. Fenerbahçe 24 54
3. Beşiktaş 25 49
4. A.Demirspor 25 45
5. Trabzonspor 25 44
6. Başakşehir 24 41
7. Kayserispor 25 38
8. Konyaspor 25 34
9. Karagümrük 24 31
10. Antalyaspor 25 28
11. Alanyaspor 25 28
12. Sivasspor 25 27
13. Kasımpaşa 25 26
14. Gaziantep FK 25 25
15. Ankaragücü 24 25
16. İstanbulspor 24 24
17. Giresunspor 24 23
18. Hatayspor 24 23
19. Ümraniye 25 22
Takımlar O P
1. Samsunspor 27 55
2. Eyüpspor 26 53
3. Sakaryaspor 27 49
4. Pendikspor 26 47
5. Rizespor 25 46
6. Keçiörengücü 26 46
7. Bodrumspor 26 41
8. Bandırmaspor 26 40
9. Manisa FK 25 39
10. Boluspor 26 38
11. Göztepe 25 35
12. Tuzlaspor 26 28
13. Altay 26 25
14. Adanaspor 27 25
15. Erzurumspor 25 24
16. Altınordu 26 21
17. Gençlerbirliği 25 17
18. Denizlispor 27 20
19. Yeni Malatyaspor 27 16
Takımlar O P
1. Arsenal 28 69
2. M.City 27 61
3. M. United 26 50
4. Tottenham 28 49
5. Newcastle 26 47
6. Liverpool 26 42
7. Brighton 25 42
8. Brentford 27 42
9. Fulham 27 39
10. Chelsea 27 38
11. Aston Villa 27 38
12. Crystal Palace 28 27
13. Wolves 28 27
14. Leeds United 27 26
15. Everton 28 26
16. Nottingham Forest 27 26
17. Leicester City 27 25
18. West Ham United 26 24
19. Bournemouth 27 24
20. Southampton 28 23
Takımlar O P
1. Barcelona 26 68
2. Real Madrid 26 56
3. Atletico Madrid 26 51
4. Real Sociedad 26 48
5. Real Betis 26 45
6. Villarreal 26 41
7. Athletic Bilbao 26 36
8. Rayo Vallecano 26 36
9. Osasuna 26 34
10. Celta Vigo 26 34
11. Mallorca 26 32
12. Girona 26 31
13. Getafe 26 29
14. Sevilla 26 28
15. Cadiz 26 28
16. Real Valladolid 26 28
17. Espanyol 26 27
18. Valencia 26 26
19. Almeria 26 26
20. Elche 26 13
Namaz Vakti 24 Mart 2023
İmsak 05:03
Güneş 06:24
Öğle 12:44
İkindi 16:11
Akşam 18:54
Yatsı 20:10