banner171

banner217

banner170

banner95

Güngör'den Kuzey Çevre Yolu Müjdesi

Katıldığı programda Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Kuzey Çevre Yolunun Karayollarına devredildiğini açıkladı.

KAHRAMANMARAŞ 14.09.2021, 13:26 14.09.2021, 13:44 Hatice Çil
Güngör'den Kuzey Çevre Yolu Müjdesi

Katıldığı programda Kuzey Çevre Yolu ile ilgili müjdeyi paylaşan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Cumhurbaşkanımıza durumu arz ettik ve kısa süre içinde yapılması için onay verdiler. Yapılmayan kısımları, yapılan kısımların iyileştirilmesi ve Kayseri yolu bağlantısı da dâhil toplamda 30 kilometrelik güzergâhımız inşallah Ulaştırma Bakanlığı’mız tarafından yapılacak. Şehrimize hayırlı olsun” dedi. 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Aksu TV’de yayımlanan Haber Ötesi programına konuk oldu. Moderatörlüğünü Murat Eğridağ’ın yaptığı canlı yayında konuşan Başkan Güngör, şehir içi ulaşıma ilişkin müjde dolu haberleri art arda sıraladı. Cümlelerine yüz yüze eğitimin devamlılığı açısından aşılanmaya davet ile başlayan Güngör, “Öncelikle yeni eğitim öğretim yılımızın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Hemşehrilerimi bir kez daha aşı olmaya davet ediyorum. Sağlık otoritelerinin ifade ettiği üzere daha etkili bir tedbir henüz yok. Özellikle okullarımızda, kamu kurumlarımızda faaliyetin sürekliliği açısından bu önemli” diye konuştu.

Edebiyatın Başkenti Unvanı Perçinlendi

Konuşmasın devamında devletin zirvesi tarafından kentte gerçekleştirilen programları değerlendiren Başkan Güngör, “Cumhurbaşkanımızı, liderimizi geçtiğimiz Cuma günü kahraman şehrimizde ağırladık. Bildiğiniz gibi Türkiye’nin güneyinde ve kuzeyinde meydana gelen afetler sebebiyle Cumhurbaşkanımız programını ertelemek durumunda kalmıştı. Ancak hamdolsun, hemşehrilerimiz lideriyle buluştu. Büyük bir coşkuyla il danışma toplantımızı düzenledik, toplu açılışlarımızı gerçekleştirdik. Ardından gençlerimizle Yedi Güzel Adam Edebiyat Müzesi’nde bir buluşma etkinliği yapıldı. Burada duygu dolu bir atmosfer vardı. Kahramanmaraş’ın şiir ve edebiyatın başkenti olduğu bir kez daha tescillendi. Bakanlarımızın da programlara dahli son derece kıymetliydi. Şehrimize ilişkin bir takım meseleler özelinde istişare imkânı hâsıl oldu” dedi. 

Kuzey Çevre Yolu

Başkan Güngör önemli bir ulaşım yatırımının daha tamamlanacağını müjdeleyerek, “Buradan bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. Bizim bir kuzey, bir de güney çevre yolumuz var. Kuzey Çevre Yolu’nun bir kısmı önceki dönemde yapılmış, kalan bölümü de belediye bütçemiz için zorlayıcı olacaktı. Cumhurbaşkanımıza durumu arz ettik ve kısa süre içinde yapılması için onay verdiler. Yapılmayan kısımları, yapılan kısımların iyileştirilmesi ve Kayseri yolu bağlantısı da dâhil toplamda 30 kilometrelik güzergâhımız inşallah Ulaştırma Bakanlığı’mız tarafından yapılacak. Şehrimize hayırlı olsun” bilgisini aktardı.

Yorumlar (0)