banner171

banner95

Balcıoğlu, hakkındaki iddialara cevap verdi

KMTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Balcıoğlu, hakkındaki iddialara cevap verdi ve “Seçmenimiz en güzel cevabı sandıkta verecektir” dedi.

KAHRAMANMARAŞ 16.11.2022, 14:48
Balcıoğlu, hakkındaki iddialara cevap verdi

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Balcıoğlu, iddialara cevap verdi ve “Seçmenimiz en güzel cevabı sandıkta verecektir” dedi.

KMTSO Başkanı Şahin Balcıoğlu, kentte görev yapan gazetecilerle bir araya gelerek, hakkında söylenen iddialara cevap verdi. Mado Sarayında düzenlenen toplantıda konuşan Başkan Balcıoğlu, ilk olarak arıtma tesisi başta olmak üzere projelerinden bahsetti.

Ardından hakkında yapılan söylentilere ilişkin konuşan Başkan Balcıoğlu, şunları kaydetti:

“Bildiğiniz üzere 19 kasımda seçimimizi yapacağız. Seçim demek bir yandan çok anlamlı demokrasi göstergesi demek. Oy verenlerin hür iradesine saygı göstermek demek. Ama bir yandan da karakter tahlili fırsatı demektir. Bir seçimi onurunuzla kazanabilir, onurunuzla kaybedebilirsiniz de ikisi arasında yüksek değerlilik açısından bir fark yoktur. Bir seçimi arkadan dolanarak türlü kurnazlıklarla kumpas kurarak da kazanabilirsiniz.

Kirli oyunlarla girdiğiniz seçimi kaybedebilirsiniz de. Bu ikisi arasında da benim için değersizlik açısından bir fark yoktur. İman ve inancımızın bir yansıması olarak dedik ki seçimler adil olsun, temiz olsun. İstişare süreçleri açık ve dürüst olsun. Yeter ki hak edenler, haksızlık etmeyenler ve o koltuğun hakkını onuruyla verenler kazansın.

Ancak geçtiğimiz dönemde üzülerek şahit olduk ki bu şehrin ve odamızın iradesine kumpas kurulmuştur. Şimdi biraz bundan söz edeceğim…

Bizim anlayışımıza göre makamlara aday belirlerken kapalı kapılar arkasında iş çevirmek yoktur. Devre dışı bırakmak istediğimiz kişiler hakkında iftira atmak yoktur. Tüm bunlar imanımıza göre ölmüş kardeşinin etini yemek gibidir.

Bildiğiniz üzere 2 yıllık görev süremizi tamamlamak üzereyiz. Bu süreçte gerçekleştirdiğimiz icraatlardan memnun olanlar oldu, haliyle olmayanlar oldu. Fakat hiç kimse çıkıp da Şahin Balcı sen yaptıklarında şeffaf olmadın, hesap vermedin haksızlık ettin diyemez. Bu süre içerisinde savunamayacağım ve arkasında duramayacağım tek bir işe imza atmadım.

Buna rağmen hakkımda ve ailem hakkında gerçekle ilgisi olmayan ithamlar ortaya atanlar oldu. Bu kişiler bu seçim sürecinde de faal olarak rol alanlar arasındadır.

Hakkımda tamamen asılsız bir uydurma haber ile bir masaj salonuna gittiğimi iddia ederek isim vermeden üstü kapalı haber yapıldı malumunuz. Bir itibar suikastinden ileri gitmeyen bu iddiada herhangi bir görüntü veya belge 1 yılı aşkın süredir yakında yayınlanacak denilmesine rağmen yayınlanmadı. Kaldı ki bu iddiaları ortaya atan basın üyesine yüklü miktarda para verdiğim ve susturduğum yazıldı. Kendisine sorabilirsiniz her gün görüştüğünüz insan. Velev ki böyle bir şey olsa, buradan hodri meydan diyecek kadar akılsız bir insan değilim. Aile birliğime ve yuvamdaki huzura kasteden ve ailem dışında kimsenin ilgi alanında olmayan bu itibarsızlaştırma çabasını sizlerin vicdanına bırakıyorum.

Benim odanın kaynaklarını kullandığımı söylediler. Odanın parasıyla Almanya’ya gitmişim, odanın parasıyla kahvaltı vermişim ve odadan maaş alıyormuşum.

Ben Almanya’ya Trendyol’un özel daveti ile şirketim özelinde davetle gittim! Üyelerimin bir kuruşu harcanmadı. Bunu iddia edenler de mecliste her ay bütçeyi onaylayanlardır. Madem böyle bir kusur gördünüz neden onayladınız?

Bu odada tüyü bitmemiş yetimin hakkı var. Ben çocuklarımın kursağından haram lokma geçirmedim çok şükür. Bunu söyleyenler eğer varsa ellerine belgelerini alacaklar, sizlerin karşısına çıkacaklar! Eğer ispat edemiyorlarsa bunlar şerefsizdir, ahlaksızdır, namussuzdur ve namerttir.

Kahvaltı konusuna gelince, yine çok hassas olduğum bir konu. Biz bu toplantıları rutin olarak yapıyoruz! Pandemi döneminde göreve geldim. İlk önceliğim üyelerimin sorunları ve çözümlerine odaklanmaktı. O gün pandemi sebebiyle toplanmak yasaktı ve fiziki toplantı yapamadık. O gün toplanabilsek yine aynı şeyi yapardık! Ve ayrıca hem bizim komitelerimize hem de karşı tarafın komitelerinde çalışan tüm sektör paydaşları bu toplantılara geldi, sektörünü konuştu. Sorun kendilerine bakalım seçim konuşulmuş mu? Yoksa sadece sektörde sorunlarını nedir diye mi toplanmışız? Yine de olur ya insanız yanılırız diye her toplantıya bir basın üyemizi davet ettik duysun görsün, dinlesin diye. Katılanlar burada. Lütfen söyleyin seçim mi konuştuk yoksa sektörü mü konuştuk?

Buna rağmen bu toplantılarımızı silahlı adamlarla basacağını söyleyerek yapmamıza engel olunmak istendi. Şahin Balcıyı hepiniz tanırsınız. Bir tek Allaha can borcum var o da dilediği zaman alır. Bu tür yıldırma politikalarına kulak asmadan üyelerimiz için çalışmaya devam ettik ve devam edeceğiz inşallah.

Odadan maaş konusuna gelince, biz 1995 yılında Mehmet Balduk rahmetli ile göreve başladığımızda bir meclis kararı aldık. Bu koltuklara para için değil çalışmak için gelenler oturmalı dedik. Ve normalde yasal olarak hak olan oturum hakkını hiçbir üyenin almaması konusunda meclisimizin oy birliğiyle karar alıp imzaladık. O günden bu güne ne ben ne de bir başka üyemiz odadan tek kuruş para almamıştır. Bu iddiayı ortaya atanlar da yine itibar suikastlarına bir yenisini eklemiştir.

Bir diğer konu iki hafta önce yedikuyular mevkiinde oğluma ait olduğu öne sürülen bir bağ evinde yüksek sesle müzik dinlenerek komşuları rahatsız ettiği iddiasında bulunuldu. “iddia” adı altında istediklerince kalem oynatıp hakarete varan ithamlarda bulunuldu. Sonrasında o yerin oğluma ait olmadığı belli olmuş olmalı ki apar topar yazı kaldırıldı.

Ticaret odası başkanı oğluna ait olunca haber değeri taşıyor ve suç oluyor da ticaret bilmemnesi başkanının oğlu olunca neden haber değerini kaybediyor ve kaldırılıyor? Suç eşit değil midir? Buradaki itibarsızlaştırma çabası sadece beni değil ailemi, çocuklarımı hedef almıştır ve işin dozunu kaçırmıştır. Sahada kazanılmayacağı anlaşılan seçimi bel altı vurarak, algı yaratarak kazanma refleksine dönüşmüştür!!

Duyuyoruz ki şimdi de başka bir algı çalışması ile benim rakip adaya seçime ortak girmeyi teklif ettiğimi ve onun reddettiğini dillendiriyorlar. Daha önce birkaç programda da açık açık dile getirdim yine söylüyorum. Bu seçime bana inanan ve güvenen değerli üyelerimin teveccühü ile yola çıktım ve sonuna kadar da bu yolda gideceğim. Oluşturulmaya çalışan algı ile itibarsızlaştırma çabalarına seçmenimiz en güzel cevabı sandıkta verecektir!

Ve yine duyuyorum ki bazıları şuursuzca ve ahlaksızca çabalarını sürdürüyorlarmış. Seçime yakın bir zamanda bana ve aileme yönelik bazı tehdit ve şantajlarla benim adaylıktan çekileceğimi iddia ediyorlarmış. Sabırla bekliyorum. Bu şekilde bir girişim olursa yine bunları da sizlerle paylaşacağım değerli basın mensupları.

İnşallah duyumlar bana karşı acizce bir yıldırma çabasından ibaret basit bir dedikodudur. Umarım çamur at izi kalsın mantığıyla son günlerde böyle bir çirkefliğe ve alçaklığa bulaşılmaz. Hep beraber bekleyip göreceğiz!

Ben bu Dünyada sizlerin ve üyelerimizin gönüllerinden başka hesap verme makamı tanımadığım için gizli iş çevirenlerden, arkadan dolanıp eş dost satanlardan olmadım. Şunları yaparsan sana destek oluruz arkanda dururuz diyenlere fırsat vermedim. Bir değil bin dünya verilse Şahin Balcı eğilmez eğrilmez. Bunun böyle olduğunu beni seven de bilir sevmeyen de bilir. Koltuk derdine düşüp Şahin Balcı ve ailesi hakkında yalan haber yayanlar öbür dünyada da hesabını verirler, bu dünyada da verecekler! Ve sizlerin huzurunda tekrar söylüyorum, mertlikle gelmeyen hiçbir makam varsın hiçbirimize gelmesin... Tek derdim var yeter ki bu seçim süreci adil olsun, mertçe olsun, şeffaf olsun dürüst olsun.

Kahramanmaraş ile Türkiye’nin kaderini de birçok noktada benzeştiriyorum. Ülkemiz üzerine kurulan kirli oyunları her zaman birlik ve beraberlik içinde bertaraf ettik. Şehrimizde de yine birlik olduğumuz her konuda başarılı olduğumuzu sık sık ifade ederim. Yakın geçmişte ıslah osb ler hakkında birlik olunca en zor konuların bile çözüldüğünün canlı bir örneğine şahit olduk.

Bugün de yine birlik ve beraberlik içerisinde bu kirli tuzaklara müsaade etmeyeceğiz. Şimdi sorarım size biz ne zaman böyle bir insan topluluğu olduk. Aday oldukları makamlar için her yolu mübah görenlerden olduk? Biz ne zamandan beri dünya makamları için ilkelerimizi inançlarımızı hiçe sayar olduk? Biz ne zaman hak yolundan sapar olduk? Şahin Balcıoğluna sormadan ağzımdan çıkmayan lafları ben söylüyormuşum gibi yaymak hangimize yakışır?

Bunun yanında, bu süreçte de her zaman yanımda olduğunu ifade eden bana yapılmış bir yanlışı kendisine yapılmış sayan tüm yol arkadaşlarıma da çok çok teşekkür ediyorum. Sizlerle yürünmeyecek yol yoktur değerli arkadaşlar.

Kmtso kişilerin şahsı çıkarlarına alet edilecek bir kurum değildir. Kmtso farklı anlayışların bir arada olduğu ve birlikte olmaktan güç alan bir inancın timsalidir. KMTSO sadece iş dünyasının bir araya geldiği bir çatı da değildir. Bir ahde vefanın eseridir.

Sizler beni iyi tanırsınız, unutanlarınız varsa insanlık halidir hatırlatayım. Şahin Balcı önceki dönemde aday olurken birbirimize kırılmamak uğruna kendisini feda eden kişidir! Bir dost gülüşüne bir muhabbet hatırına bir değil bin koltuğu feda edecek kişidir! Yeter ki sırtımızdan vurmasınlar önümüze geçip kelleni istiyoruz desinler ama yeter ki önümüzde desinler.

Kitabımız kuran diyor ki’ Birbirinizle çekişmeyin sonra içinize korku düşer, korkutur Cenabı Allah ve kuvvetiniz elden gider. Ne çabuk unutuyoruz bunları.

Bir tarafta ilkesizlik ve ihanet kol geziyor. Bir tarafta ilkelilik devam ediyor. Bu seçimi yapacak ve odamızı koruyacak olan üyelerimizdir! Birimize yapılan yanlış hepimize yapılmıştır. Bugün bana yapılan yarın sizin de başınıza gelebilir. Bunun en doğru kararını verecek olanlar da üyelerimizdir.”

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 25 60
2. Fenerbahçe 24 54
3. Beşiktaş 25 49
4. A.Demirspor 25 45
5. Trabzonspor 25 44
6. Başakşehir 24 41
7. Kayserispor 25 38
8. Konyaspor 25 34
9. Karagümrük 24 31
10. Antalyaspor 25 28
11. Alanyaspor 25 28
12. Sivasspor 25 27
13. Kasımpaşa 25 26
14. Gaziantep FK 25 25
15. Ankaragücü 24 25
16. İstanbulspor 24 24
17. Giresunspor 24 23
18. Hatayspor 24 23
19. Ümraniye 25 22
Takımlar O P
1. Samsunspor 27 55
2. Eyüpspor 26 53
3. Sakaryaspor 27 49
4. Pendikspor 26 47
5. Rizespor 25 46
6. Keçiörengücü 26 46
7. Bodrumspor 26 41
8. Bandırmaspor 26 40
9. Manisa FK 25 39
10. Boluspor 26 38
11. Göztepe 25 35
12. Tuzlaspor 26 28
13. Altay 26 25
14. Adanaspor 27 25
15. Erzurumspor 25 24
16. Altınordu 26 21
17. Gençlerbirliği 25 17
18. Denizlispor 27 20
19. Yeni Malatyaspor 27 16
Takımlar O P
1. Arsenal 28 69
2. M.City 27 61
3. M. United 26 50
4. Tottenham 28 49
5. Newcastle 26 47
6. Liverpool 26 42
7. Brighton 25 42
8. Brentford 27 42
9. Fulham 27 39
10. Chelsea 27 38
11. Aston Villa 27 38
12. Crystal Palace 28 27
13. Wolves 28 27
14. Leeds United 27 26
15. Everton 28 26
16. Nottingham Forest 27 26
17. Leicester City 27 25
18. West Ham United 26 24
19. Bournemouth 27 24
20. Southampton 28 23
Takımlar O P
1. Barcelona 26 68
2. Real Madrid 26 56
3. Atletico Madrid 26 51
4. Real Sociedad 26 48
5. Real Betis 26 45
6. Villarreal 26 41
7. Athletic Bilbao 26 36
8. Rayo Vallecano 26 36
9. Osasuna 26 34
10. Celta Vigo 26 34
11. Mallorca 26 32
12. Girona 26 31
13. Getafe 26 29
14. Sevilla 26 28
15. Cadiz 26 28
16. Real Valladolid 26 28
17. Espanyol 26 27
18. Valencia 26 26
19. Almeria 26 26
20. Elche 26 13
Namaz Vakti 24 Mart 2023
İmsak 05:03
Güneş 06:24
Öğle 12:44
İkindi 16:11
Akşam 18:54
Yatsı 20:10