banner171

banner197

banner217

banner170

banner95

banner101

Ali Öztunç: ''Günaydın Sayın Bakan, Uyan da Balığa Gidelim''

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, hükümet, deniz salyası sorunuyla karşı karşıya kalan Marmara Deniz'yle ilgili zamanında harekete geçmemekle suçladı.

KAHRAMANMARAŞ 03.06.2021, 11:40 FATMA ZENCİR
Ali Öztunç: ''Günaydın Sayın Bakan, Uyan da Balığa Gidelim''

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, hükümet, 'deniz salyası sorunuyla karşı karşıya kalan Marmara Deniz'iyle ilgili zamanında harekete geçmemekle suçladı ve Murat Kurum için şunları söyledi:

“Şimdi bu hafta Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bir çalışma yapacakmış. Günaydın Sayın Bakan günaydın. Uyan da balığa gidelim. Ama Marmara Deniz’inde balık kalmadı."

"BUGÜNE KADAR HİÇBİR ÇALIŞMA YAPMADILAR"

Tekirdağ'da çevre kirliliği ile ilgili yerinde incelemeler yapan CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, deniz sallası sorunuyla karşı karşıya kalan Marmara deniz ve kirlilik kaynakları konusunda açıklamalarda bulundu.

Öztunç şunları şöyledi:

“Bir süredir ekranlarda izliyorsunuz. Deniz salyası, Marmara Denizinde ciddi sorun oldu ve ciddi problemler yaşatıyor. Pek çok sebebi var bunun. Birincisi küresel ısınma, deniz suyunun sıcaklığının fazla olması. Bir başka sebep, kirlilik. Atıklardan kaynaklı kirlilik. Ergene'den kaynaklı kirlilik. Ergene nehrinin deşarj meselesi, maalesef Marmara denizinde bu tablo yaşanıyor. Bir bardak düşünün ağzına kadar dolu, bir damla su geliyor ve bardak taşıyor. Marmara Deniz’inde durum bu. Bu konuda yıllardır uyarılarda bulunuluyor. Maalesef AK Parti hükumet hiç umursamadı. Hiç ciddiye almadı. Geldiğimiz noktada bu görüntülerle karşı karşıyayız. Şimdi bu hafta çevre ve şehircilik bakanlığı bir çalışma yapacakmış. Günaydın sayın bakan günaydın. Uyan da balığa gdelm. Ama Marmara Denz’nde balık kalmadı. Bugüne kadar hiçbir çalışma yapmadılar. Hiç umursamadılar. Marmara Deniz bitme noktasına geldi. Eyvah ne yaparız diye feryat ediyorlar. İnşallah bu saatten sonra kalıcı tedibirler alırlar. Pek inanmıyorum kalıcı tedbir alacaklarına.”

Yorumlar (0)