banner171

banner197

banner170

banner95

banner101

Tartışma Konusu Kanal İstanbul İçin Tarih Verildi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, muhalefet ile iktidar arasında tartışma konusu olan Kanal İstanbul ile ilgili açıklamalarda bulundu. Karaismailoğlu, "Haziran ayının sonunda temelini atacağız" dedi.

GÜNDEM 03.05.2021, 10:53 Ömer Barış Kekeç
Tartışma Konusu Kanal İstanbul İçin Tarih Verildi

Uzun süredir muhalefet ile iktidar arasında tartışma konusu olan Kanal İstanbul'la ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Benim çılgın projem" dediği Kanal İstanbul için önemli adımlar atılmaya başlandı. Dev proje için tarih veren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Haziran ayının sonuna doğru temeli atılacak." dedi.

DEPREM İDDİASINA CEVAP VERDİ

"Depremi tetikler" iddiaları hakkında da konuşan Bakan Karaismailoğlu, uzmanlar tarafından yapılan araştırmalarda böyle bir riskin bulunmadığı belirlendi" ifadelerini kullandı.

YABANCI YATIRIMCILARAN YOĞUN İLGİ

Bakan Karaismailoğlu, Kanal istanbul'a yabancı yatırımcılardan da yoğun bir ilgi olduğunu ifade etti.

Karaismailoğlu, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada Hollanda, Belçika, Çin ve Rusya'nın Kanal İstanbul'la ilgilendiğini ancak projeyi yerli firma ve müteahhitlerle yapacaklarını belirterek, "Finansmanla ilgili herhangi bir sorun bulunmuyor" demişti.

Ayrıntılar geliyor...

Yorumlar (0)