banner171

banner197

banner170

banner95

banner101

Suriye Üzerinden Gelen Toz Bulutuna Dikkat!

Suriye üzerinden gelen toz bulutları Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısında etkisini göstermeye başladı.

GÜNDEM 15.10.2018, 12:19 15.10.2018, 12:24
Suriye Üzerinden Gelen Toz Bulutuna Dikkat!

Gaziantep ve Şanlıurfa çevreleri başta olmak üzere Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında toz taşınımı bekleniyor. Adıyaman, gece saatlerinden itibaren Suriye üzerinden gelen toz bulutunun etkisi altında kaldı. Gece geç saatlerde Suriye üzerinden gelen toz bulutu nedeniyle kentte görüş mesafesi azalırken, vatandaşlar ve trafikteki sürücüler zor anlar yaşadı.

AKDENİZ KIYILARI İLE GÜNEYDOĞU BÖLGELERİNDE RÜZGAR ETKİSİNİ GÖSTERECEK

Kenti etkisi altına alan toz bulutu, gökyüzünü farklı bir renge bürüdü. Park halindeki araçların üzeri tozla kaplandı. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, bölgede hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri civarında seyredeceği belirtildi. Rüzgarın ise genellikle kuzeyli, öğle saatlerinden sonra Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu bölgelerde batı ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

MARMARA VE ÇEVRESİNDE YAĞIŞ BEKLENİYOR

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun Marmara'nın doğusu, Kütahya, Bolu, Düzce, Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale'nin doğusu, Doğu Karadeniz kıyıları ve Ordu çevreleri ile bu akşam saatlerinde Manisa'nın kuzeydoğusunun yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yorumlar (0)