banner171

banner217

banner170

banner95

Süper Lig'e Netflix Bombası: Yayın Haklarını Satın Aldı

Netflix'ten süper hamle! Süper Lig yayın haklarını Digitürk'ün elinden almaya ant içti! Süper Lig, yıllar sonra Bein Sport'ta veda edecek

GÜNDEM 18.05.2021, 23:08 Dilara Şatır
Süper Lig'e Netflix Bombası: Yayın Haklarını Satın Aldı

Süper Lig yayın hakları radikal bir değişiklikle bu defa Digitürk'ten kesin olarak ayrılıyor! Süper Lig yayın hakkı ihalesine bu sene çok sıkı rakipler katıldı.

Dijital dizi film izleme platformlarındna dünyaca ünlü olanlardan biri Netfilx gözünü kararrtı ve karşısına Dijitürk'ü aldı! Netflix bu sefer de futbol izleyicilerini kendine bağlamayı planlıyor.

Netflix, Süper Lig yayın haklarını satın almak için görüşme talep etti! Edinilen bigliye göre Netflix bu konuda oldukça kararlı! Süper Lig yayın hakları bilindiği üzere yıllardır Dijitürk'ün elinde bulunuyor. Bein Sports her sene başka bir taraftar boykotu ile karşı karşıya kalsa da Dijitürk'ün şu sıralar tek kozu Süper Lig yayın hakları.

Neredeyse her ay yeni bir dijital platform yayın hayatına merhaba diyor. İçerik bakımından artık zor durumda kalan Netflix'in tek güçlü yanı Süper Lig. Bu nedenle yayın haklarını bırakması pek olası görünmüyor.

Ancak öte yandan dünyanın en güçlü platformlarından Netflix ise bu konuda gözünü kararttı. Netflix'in Süper Lig'i bir şekilde eline almak için rekor ücretler ödemeye hazır olduğu öğrenildi.

Peki Netflix Süper Lig'in satın alırsa, Netflix paketi olanlar ayrı bir ücret ödeyecek mi? Bu konu hakkınd tabi ki şimdilik bir açıklama yok ancak çok büyük hatta kesin ihtimalle ek bir Süper Lig paketi ücreti olacaktır.  [İLAN365]

Yorumlar (0)