banner171

banner197

banner217

banner170

banner95

banner101

Piyade Er Rıdvan Sağdıç Kimdir?

Şehit Piyade Er Rıdvan Sağdıç kimdir? Nereli ve kaç yaşında? Evli mi? sorularının yanıtı araştırılmaya başladı. İşte yanıtlar.

GÜNDEM 11.06.2021, 10:55 FATMA ZENCİR
Piyade Er Rıdvan Sağdıç Kimdir?

Milli Savunma Bakanlığı tarafından duyurulan acı haberde Mardin'in Nusaybin ilçesinde yaşanan silah kazası sonucunda Piyade Er Rıdvan Sağdıç'ın şehit olduğu bildirildi. Peki Şehit Piyade Er Rıdvan Sağdıç kimdir? Nereli ve kaç yaşında? Evli mi? Detaylar haberimizde.

EVLİ Mİ?

20 yaşında olan Şehit Piyade Er Rıdvan Sağdıç'ın bekar olduğu öğrenildi.

SİLAH KAZASI SONUCUNDA YARALANDI

Askerimiz yaşanan silah kazasında ağır yaralandı ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. MSB’nin açıklamasında şöyle denildi: "Nusaybin’de 10 Haziran 2021 tarihinde silah kazası sonucu bir kahraman silah arkadaşımız yaralanmış, derhal hastaneye sevk edilmiş, ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz."

"SİZİ TOPRAĞA DEĞİL YÜREĞİMİZE GÖMDÜK"

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da şehit Piyade Er Rıdvan Sağdıç için taziye mesajı yayımladı. Bakan Akar, mesajında, "Sizi toprağa değil, yüreğimize gömdük. Vatan size minnettardır. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim." ifadesini kullandı. 

Yorumlar (0)