banner171

banner197

banner170

banner95

banner101

Mehmetçik Yine Gururlandırdı

Mardin'e getirilen çocuklar, Mehmetçiğin düzenlediği etkinliklerle keyifli zaman geçirdi. İlk defa bu kadar mutlu olduklarını belirten Suriyeli çocuklar, "Allah Türk askerini korusun" dedi.

GÜNDEM 29.04.2021, 12:26 SELVER EDİKLİ
Mehmetçik Yine Gururlandırdı

Sevgi ve şefkatin elçisi olan Mehmetçik, Barış Pınarı Harekatı bölgesindeki çocuklara unutulmaz anlar yaşattı.

Mehmetçik ve Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda Mardin'e getirilen çocuklar doyasıya eğlendi.

ZIRHLI ARAÇLARLA MARDİN'E GELDİLER

Harekat bölgesindeki 49. Komando Tugay Komutanlığı tarafından, ülkelerindeki savaş nedeniyle mağdur olan çocuklar için etkinlik gerçekleştirildi.

Etkinlik kapsamında hareket bölgesindeki 5 köyden 82 çocuk ve 6 öğretmen, zırhlı araçlarla Kızıltepe ilçesindeki Şehit Çoban Hudut Karakolu bölgesindeki güvenlik noktasına getirildi.

EĞLENCELİ ANLAR YAŞADILAR

Koronavirüs önlemleri kapsamında ateşleri ölçülen çocuklara maske dağıtıldı. Çocuklara ilçe merkezinde bir mağazada kıyafet ve ayakkabı hediye edildi.

Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde, koronavirüs tedbirlerine uyularak yemek yiyen çocuklar, Mardin Artuklu Üniversitesi kampüsünde palyaço ve öğretmenlerle eğlenceli zaman geçirdi.

OYUNCAK VE DERS MALZEMELERİ DAĞITILDI

İl Milli Eğitim Müdürü Memet Polat'ın da katıldığı etkinlikte çocuklara oyuncak ve derslerine yardımcı malzemeler dağıtıldı.

Aziz Sancar Bilim ve Sanat Merkezi'ndeki planetaryumda uzay deneyimi yaşayan öğrenciler, uzayda ve gezegenlerin arasında sanal gezintiye çıkarıldı.

Mehmetçik, Suriyeli çocukların yüzünü güldürdü.

"ALLAH, TÜRK ASKERİNİ KORUSUN"

Suriyeli çocuklardan Riyad Hasan İsmail, Türk askerleriyle Türkiye'ye geldiklerini ve güzel vakit geçirdiklerini söyledi.

İsmail, "Bize hediyeler verdiler. Çok teşekkür ediyoruz. Allah Türk askerini muvaffak etsin ve korusun." dedi.

Esra Abdülaziz İlhicri, ilk defa Türkiye'ye geldiklerini ve çok mutlu olduklarını dile getirerek, "Allah Türk askerini korusun, bizlere çok emeği oldu. İlk defa bu kadar mutlu oldum." diye konuştu.

TÜRKİYE'YE TEŞEKKÜR ETTİLER

Öğretmenlerden Hinde İsa da çocuklarla etkinlikte yer aldığı için sevinçli olduğunu anlatarak, kendilerine böyle bir fırsat sunulduğu için Türkiye'ye teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Polat da çocukların güzel bir gün geçirmelerine vesile olmanın mutluluğunu yaşadıklarını anlattı.

"23 NİSAN COŞKUSUNU YAŞATMAK İSTEDİK"

"Mehmetçik ile Suriye'de savaşın en çok etkisini yaşayan çocuklara 23 Nisan coşkusunu yaşatmak istedik." diyen Polat, çocukların çok eğlendiğini dile getirdi.

Etkinliğin ardından çocuklar ülkelerine uğurlandı.

Yorumlar (0)