banner171

banner197

banner170

banner95

banner101

Kripto Para Platformunda Deprem: Bir Şirket Daha Kapandı

Vebitcoin şirketi finansal olarak zor durumda olduğunu duyurarak faaliyetlerini durdurdu.

GÜNDEM 23.04.2021, 20:49 23.04.2021, 20:55 Dilara Şatır
Kripto Para Platformunda Deprem: Bir Şirket Daha Kapandı

Türkiye, kripto para borsası Thodex skandalını şokunu daha atlatamamışken dünden beri problemlerin meydana geldiği Vebitcoin isimli Türk kripto para borsasından da kapanma kararı geldi.

"EN YAKINDA SÜREDE BİLGİLENDİRECEĞİZ"

Vebitcoin isimli Türk kripto para borsası iflasın eşiğinde olduğunu belirterek yaptığı yazılı açıklamada, "Son dönemde kripto para sektöründe yaşanan gelişmelerden dolayı işlemlerimizde beklenenden çok daha fazla bir yoğunluk meydana geldi. Bu durumun finansal alanda şirket olarak bizi çok zorlu bir sürece sürüklediğini üzülerek belirtmek isteriz. Tüm düzenlemeleri ve hak taleplerinizi gerçekleştirebilmek adına faaliyetlerimizi durdurma kararı aldık. Size en yakın sürede bilgilendirme sağlayacağız." ifadelerine yer verdi.

İŞLEMLERDE DÜNDEN BERİ SORUN YAŞANIYORDU

Thodex borsasında yaşanan skandal vurgun iddiası sonrası Türk yatırımcılar, borsalardaki varlıklarını çekmeye başlamıştı. Vebitcoin'de de dünden itibaren yaşanan sorunlu para çekme işlemleri sonrası yatırımcılarda büyük bir panik olmuştu. Popüler analist Erhan Ünal, Twitter'dan paylaşım yaparak şirketin açıklama yapmasını gerektiğini söylemişti.

Yorumlar (0)