banner171

banner217

banner170

banner95

Kılıçdaroğlu: Afganistan’da Kalmamalıyız

Daha önce "Libya ve Akdeniz’de ne işimiz var?" diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, benzer bir çıkışı şimdi de Afganistan’daki Türk askerinin varlığı için yaptı.

GÜNDEM 16.06.2021, 10:47 FATMA ZENCİR
Kılıçdaroğlu: Afganistan’da Kalmamalıyız

HP Merkez Yönetim Kurulu, önceki gün toplandı. Cumhuriyet gazetesinin haberine göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında gerçekleşen toplantıda, CHP Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, ‘NATO Zirvesi' ve 'Afganistan’ başlıklarıyla bir sunum gerçekleştirdi.

"Afganistan'da kalmamalıyız"

Afganistan’daki Kabil Havalimanı’na Türk askerinin gönderilmesi iddiasına ilişkin konuşan Kılıçdaroğlu, “Kâbil’de Mehmetçik Taliban ile baş başa bırakılmamalı. Taliban, ‘NATO ülkelerini istemiyoruz’ diye rest çekmiş durumda. Amerika’nın çekildiği yerde biz Amerika’nın jandarmalığını yapmamalıyız” ifadelerini kullandı.

Ne işimiz var Akdeniz'de?

Daha önce 'Ne işimiz var Akdeniz'de?' diyen, tepkiler üzerine ise 'Türkiye neden yok?' çıkışında bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Doğu Akdeniz'deki doğal gazı Türkiye'ye getirme vaatinde bulunmuştu. Benzer ifadeleri “Libya’da ne işimiz var” diyerek de tekrarlamıştı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Doğu Akdeniz’deki doğalgazı Türkiye’ye getireceğim

Daha önce 'Ne işimiz var Akdeniz'de?' diyen, tepkiler üzerine ise 'Türkiye neden yok?' çıkışında bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Doğu Akdeniz'deki doğal gazı Türkiye'ye getirme vaatinde bulundu. Uşak'ta 'Kanaat Önderleri ve Muhtarlar Buluşması'nda konuşan Kılıçdaroğlu, 'Doğu Akdeniz'de çıkan doğal gazı göreceksiniz Türkiye'ye getireceğim. O doğal gazın Türkiye'ye sağladığı avantaj nedir biliyor musunuz? Bunun projesini de önümüzdeki günlerde açıklayacağım' ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)