banner171

banner217

banner170

banner95

İntihar Girişiminde Bulunan Gence Çay Bardaklı Müdahele

Antalya'da 3 katlı apartmanın tepesine çıkarak intihar etmeye çalışan genç, çay bardağıyla dikkati dağıtıldıktan sonra güvenli bölgeye çekildi.

GÜNDEM 15.09.2021, 22:35 15.09.2021, 22:46 Dilara Şatır
İntihar Girişiminde Bulunan Gence Çay Bardaklı Müdahele

Antalya'da ailesinin yakarışları arasında 3 katlı apartmanın tepesine çıkan ve intihar edeceğini söyleyen genç, ilginç bir yöntemle kurtarıldı. Gencin yanına yaklaşan ekipler ve akrabaları, uzattıkları çay bardağıyla gencin dikkatini dağıttıktan sonra damın güvenli tarafına çekti. Bu anlar nefes kesti.

POLİS EKİPLERİ VE KOMŞULARI YARDIMINA KOŞTU

Saat 13.30 sıralarında Muratpaşa ilçesi Yüksekalan Mahallesi 510 Sokak üzerinde bulunan 3 katlı apartmanda ikamet eden Hakan Y. isimli genç oturduğu apartmanın çatısına çıkarak tehlikeli hareketlerde bulunmaya başladı. Çevredeki vatandaşların fark etmesi üzerine durum 112 Acil Çağrı Merkezine bildirildi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekiplerini yanına yaklaştırmayan Hakan Y.'yi ikna etmek üzere komşuları yanına çıktı.

AİLESİ BÜYÜK PANİK YAŞADI

Bu arada olup bitenden habersiz polis ekiplerini bina önünde gören Hakan Y.'nin annesi ve nenesi, ne olduğunu anlamaya çalışırken, oğlunun çatıda olduğunu fark etti. Zaman zaman oğluna bağıran anne ve nenesi ise çatıdan inmesini istedi. Annesi ise oğlunun kendini atması durumunda kendisinin de atacağını belirterek eyleminden vazgeçirmeye çalıştı.

ÇAY BARDAĞIYLA DİKKATİNİ DAĞITTILAR

Daha öncede intihara teşebbüs ettiği öğrenilen Hakan Y.'yi ikna etmek isteyen komşuları ve akrabaları binanın çatısında uzun süre dil döktü. Tüm çabalara rağmen tehlikeli bölgeden uzaklaşmayan şahıs için olay yerine itfaiye ekibi istendi. Bu sırada Hakan Y. ile konuşan Mehmet isimli komşusu aşağından bir bardak çay istedi. Komşulardan alınarak yukarı çıkarılan çay bardağı içmesi için gence uzatıldı.

İFADESİ ALINMAK ÜZERE MERKEZE GÖTÜRÜLDÜ

Kendisine uzatılan çayı içmek için bardağa uzanan Hakan Y.'nin bir anlık dalgınlığından faydalanan komşuları kendisini tutarak kenara çekti. Polis ekipleri tarafından çatıdan indirilen Hakan Y. ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Yorumlar (0)