banner171

banner217

banner170

banner95

Hamsinin Kilosu Yarı Yarıya Düştü

Geçtiğimiz günlerde 40 TL'ye satılan Karadeniz hamsisinin kilogram fiyatı 25 TL'ye indi. Balıkçılar ise, fiyat düşüşünün devam edeceğini söylüyor.

GÜNDEM 28.09.2021, 17:50 Dilara Şatır
Hamsinin Kilosu Yarı Yarıya Düştü

Balık sofralarının vazgeçilmez lezzetlerinden Karadeniz hamsisi, kilogram fiyatı ile de vatandaşların yüzünü güldürmeye başladı. 1 Eylül itibariyle denizlerde av yasağının kalkması sonrası balık tezgahlarında 40 TL'den yer almaya başlayan Karadeniz hamsisinin kilogram fiyatı bu hafta Eskişehir balıkçılar çarşısında 25 TL'ye kadar düştü. Havalar soğudukça bütün balık çeşitlerinde fiyatların daha da düşmesi bekleniyor.

"FİYATLARIN DÜŞMESİ BİZİM DE İŞİMİZE GELİYOR"

Eskişehir'de 11 senedir balık tezgahtarlığı yapan Muhammet Türkmen, balık fiyatlarının düşmesinden memnun olduğunu dile getirdi. Havaların soğudukça balık fiyatlarının düşeceğini söyleyen Türkmen, "Hamsinin kilogramı düşmeye devam ediyor. Hamsiyi 40 liradan satmaya başlamıştık. Dün 30 liraya satarken, bugün 25 liraya satıyoruz. Hava soğudukça balık fiyatları düşmeye devam eder. Balık fiyatlarının düşmesi bizim de işimize yarıyor. Hem halkımız ucuza yiyor hem de biz daha fazla balık satıyoruz" diye konuştu.

Yorumlar (0)