banner171

banner217

banner170

banner95

Erdoğan: Küresel Sermayenin Ülkemize, Yatırım İştahı Artıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana'da AK Parti İl Danışma Toplantısı'nda konuştu.

GÜNDEM 09.10.2021, 18:35 Murat Üzüm
Erdoğan: Küresel Sermayenin Ülkemize, Yatırım İştahı Artıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana'da AK Parti İl Danışma Toplantısı'nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"Bugün bir kez daha Allah'ına kurban Adana diyorum. Vatanımız, bayrağımız ve ezanımız için toprağa düşen aslanları rahmetle yad ediyorum. Yaklaşık 2.5 sene sonra tekrar Adana'da bulunmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum.

MUHALEFETE SERT ELEŞTİRİ: SERMAYE IRKÇISI

Bu yatırım Türk ekonomisine olan güvenin yanı sıra muhalefetin algı operasyonlarının işe yaramadığının göstergesidir. CHP'nin başını çektiği sermaye ırkçısı ve yatırım düşmanı odaklara rağmen uluslararası yatırımcılar Türkiye'ye güveniyor, potansiyeline inanmayı sürdürüyor. Bu yatırımlar muhalefetin yalan üzerine kurduğu propagadasının işe yaramadığının ispatıdır. Küresel düzeyde yatırımların yüzde 35 azaldığı, birçok ülkenin ekonomide kontak kapattığı bir dönemde bizde yatırımları hiç kesmedi.

"KÜRESEL SERMAYENİN ÜLKEMİZE İLGİSİ, YATIRIM İŞTAHI ARTIYOR"

Küresel sermayenin ülkemize ilgisi, yatırım iştahı salgın şartlarına rağmen günden güne artıyor. Bizde yatırımlar hiç hız kesmiyor.

AK Parti olarak Türk siyasetindeki 20. yılımızı, hükümette de 19. yılımızı geride bıraktık. Kefenimizi giyerek çıktığımız bu yolda alnımız ak, başımız dik yürüyoruz. Ülkenin yarınlarına dair vizyonu olan yegane parti AK Parti'dir, Cumhur İttifakı'dır.

AK Parti ve Cumhur İttifakı'nı diğerlerinden ayıran vasfı da budur. Kuruluşumuzdan itibaren daima milletimize karşı dürüst olduk, samimi olduk. Kürsülerde milletimize verdiğimiz sözleri sorumluluk makamına gelince unutanlardan olmadık. Millet yetki verince sözlerimizi hayata geçirmeye çalıştık. Kimseye iftira atmadık, kara çalmadık. AK Parti'nin ak siyasetine yalan lekesinin bulaşmasına izin vermedik. Muhalefet çamur siyasetiyle milleti ve gündemi meşgul ederken biz hep yaptıklarımızdan ve yapacaklarımızdan bahsettik.

"MUHALEFET KENDİNİ GÜNCELLEMEYİ BAŞARAMADI"

20 yılın muhasebesinde bir konuda başarısız kaldığımız görüyoruz. Bu büyük dönüşümden muhalefetin de nasiplenmesini sağlayamadık. Muhalefet kendini güncellemeyi başaramadı.

CHP'nin basını çektiği muhalefet hala kimlikler ve korkular üzerinden siyaset yapmaya devam ediyor. Kılıçdaroğlu'nun sürekli boş israf dediği şehir hastanelerimiz salgın döneminde örnek gösterilen kurumlara dönüştü.

Adana Şehir hastanemiz de vatandaşlarımıza hizmet sunarak salgın döneminde önemli bir görev üstlendi. 9 buçuk milyon ayaktan hasta kabulü Adana Şehir hastanemizde gerçekleşti. Şehir hastanesi budur. Yalanla dolanla olmaz. Gelirsin İstanbul'a Çam Sakura'yı görürsün. Adana'da 27 bin 500 adet önemli ameliyat yapıldı. Sadece şehir hastaneleri bile muhalefet ve AK Parti arasındaki derin vizyon farkını ortaya koyuyor. Devlet yönetmek önce hizmet sonra gönül işidir. Devlet burada, onlar yalan söyler biz yaparız."

Yorumlar (0)