banner171

banner217

banner170

banner95

Diyarbakır’da Bir Askeri Tesise 2 Maket Uçakla Saldırı: Kentte Büyük Korku Yarattı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamada, meydana gelen şiddetli patlamanın bir askeri tesiste gerçekleştiği belirtildi. Patlamanın çok sayıda insan tarafından hissedildiği ve evlerin sallandığı söylendi. Patlama, kentte büyük korku yarattı.

GÜNDEM 19.05.2021, 01:23 19.05.2021, 11:32 FATMA ZENCİR
Diyarbakır’da Bir Askeri Tesise 2 Maket Uçakla Saldırı: Kentte Büyük Korku Yarattı

Henüz sebebi bilinmeyen patlamanın sesi kentin bir çok noktasında duyuldu, ardından kentte siren sesleri duyuldu. Bölgedeki kaynaklar, patlamanın 8. Ana Jet Üssü civarında olduğunu söyledi. 

Diyarbakır'da henüz sebebi bilinmeyen bir patlama meydana gelirken, patlamanın sesi kentin bir çok noktasında duyuldu. Ardından, kentte siren sesleri duyuldu. Bölgedeki kaynaklar, patlamanın 8. Ana Jet Üssü civarında olduğunu söyledi. 

Diyarbakır'da saat 00:52 itibariyle 2. bir patlama daha meydana geldiği bildirildi.

Bakan Soylu: Diyarbakır’da bir askeri tesise 2 maket uçakla saldırı teşebbüsünde bulunuldu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Diyarbakır’da bir askeri tesise 2 maket uçakla saldırı teşebbüsünde bulunulmuş, maket uçaklar etkisiz hale getirilmiştir. Herhangi bir zaiyat yoktur" açıklamasında bulundu.

​VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Diyarbakır Valiliğinden ise konuya ilişkin şu açıklama yapıldı:

"Bu gece saat 00.30 sularında Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü Komutanlığına uçak maketi ile bir saldırı girişiminde bulunulmuştur. Söz konusu saldırı maketi düşürülmüş olup Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü Komutanlığımızda herhangi bir zayiat mevcut değildir. Kamuoyuna duyurulur"

Milli Savunma Bakanlığı: Üssümüzde gerekli fiziki tedbirler alınmıştır

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI'NDAN (MSB) YAPILAN AÇIKLAMADA ŞU İFADELERE YER VERİLDİ:

"Diyarbakır’da bulunan 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığımıza 00:30 civarında maket uçaklarla saldırı girişiminde bulunulmuştur. Üssümüzde herhangi bir hasar ve zaiyat meydana gelmemiştir. Üssümüzde gerekli fiziki tedbirler alınmıştır."

Yorumlar (0)