banner171

banner197

banner170

banner95

banner101

Derya Yanık Kimdir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına geçtiğimiz günlerde Derya Yanık atandı. Derya Yanık daha önce AK Parti Grup Sözcülüğü görevlerinde bulunmuştu. Derya Yanık kimdir? Derya Yanık kaç yaşında? İşte Derya Yanık hakkında merak edilenler

GÜNDEM 24.04.2021, 22:47 FATMA ZENCİR
Derya Yanık Kimdir?

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi'nde Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen Derya Yanık, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına atandı. Daha önce Aile Bakanlığını Zehra Zümrüt Selçuk üstlenmişti. Derya Yanık'ın biyografisi merak ediliyor.

Derya Yanık kimdir? Derya Yanık kaç yaşında?

DERYA YANIK KİMDİR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 1972'de Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde doğdu.

İlköğrenimini Kadirli'de, orta ve lise öğrenimini Adana Anadolu Lisesi'nde tamamlayan Yanık, 1995'te İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu ve Aralık 1996'da İstanbul Barosu'nda avukatlık stajını tamamladı.

Serbest avukat olarak çalışmaya başlayan ve aynı zamanda AK Parti İstanbul Kurucu İl Yönetim Kurulu üyesi olan Derya Yanık, 2004-2014 yılları arasında 5 ve 6. dönem İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hukuk Komisyonu Başkanlığı ve AK Parti Grup Sözcülüğü görevlerinde de bulunan Derya Yanık, AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi'nde Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmişti.

Yorumlar (0)