banner171

banner217

banner170

banner95

Bakan Koca Duyurdu: Prof. Dr. Uğur Şahin, Bilim Kurulu Toplantısına Katılacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Alman Biyoteknoloji firması BioNTech'in kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin'in, bu hafta yapılacak Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısına video konferansla katılacağını bildirdi.

GÜNDEM 18.05.2021, 12:13 AYŞE NUR TON
Bakan Koca Duyurdu: Prof. Dr. Uğur Şahin, Bilim Kurulu Toplantısına Katılacak

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA DÜN YAPILAN CUMHURBAŞKANLIĞI KABİNE TOPLANTISI SONRASINDA  BASIN MENSUPLARININ SORULARINI CEVAPLADI

Bir soru üzerine, Sinovac firmasının CoronaVac aşısına ilişkin üretim yetkisinin verildiğini, ancak bunun birkaç ay içerisinde gerçekleşemeyeceğini belirten Bakan Koca, bu hafta içinde önemli oranda Sinovac aşısı beklediklerini kaydetti.

BioNTech aşısına ilişkin de bilgi veren Koca, toplam 90 milyon dozdan fazla aşının temin edilmesi yönünde anlaşmaların yapıldığını bildirdi.

Prof. Dr. Uğur Şahin'in, bu hafta yapılacak Koronavirüs bilim kurulu toplantısına video konferansla katılacağını belirten Koca, "O rakamlar bu hafta Uğur hocanın ağzından duyulsun istiyorum." ifadesini kullandı.

Aşı kampanyasını güçlü bir şekilde yapmak istediklerini söyleyen Koca, Şahin'i haziran başında Türkiye'ye davet ettiklerini de dile getirdi.

Toplumsal bağışıklık konusunun haziran veya temmuz aylarında sağlanabileceğini, bunun eylül ayına kalmayacağını ifade eden Koca, haziran, temmuz aylarında, BioNTech aşısında 50 milyon rakamına ulaşacaklarını söyledi.

Koronavirüs aşısını bulan BioNTech'in CEO'su Uğur Şahin: Aşının salgını bitireceğinden eminim - BBC News Türkçe

Yorumlar (0)