banner171

banner197

banner170

banner95

banner101

Babacan'dan Bahçeli'ye Sert Sözler: "Her Türlü Krizin Ortağısınız"

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ankara’da partisinin 1. Olağan Mamak İlçe Kongresi’nde konuştu.

GÜNDEM 04.04.2021, 10:24 Dilara Şatır
Babacan'dan Bahçeli'ye Sert Sözler: "Her Türlü Krizin Ortağısınız"

Babacan’ın gündeminde Anayasa Mahkemesi’nin kapatılması tartışmaları ve ekonomik tablo vardı. Babacan şu ifadeleri kullandı:

Kıymeti kendinden menkul Bahçeli, ülkedeki her krizin ortağı”

İktidarın küçük ortağı Anayasa Mahkemesi’nin kapanması gerektiğini buyurdu. Ortağın birisi Anayasa Mahkemesi kararına saygı duymuyor, Anayasayı yok sayıyor. Kıymeti kendinden menkul Sayın Bahçeli ‘Anayasa Mahkemesi kapansın istiyormuş. Niye? Bir hareketine kızmış. Ülkenin düştüğü her krizde hükûmetin ortağı.”

2001 krizinde odasının önüne yazar kasa atılmıştı”

Tıpkı 2001 krizinin ortağı olduğu gibi. O zaman tek gecede 20’ye yakın banka batmıştı. Milli gelirin üçte biri kaybedilmişti. Gecelik faizler yüzde 7500’ü görmüştü. Yıllık enflasyon yüzde 70leri geçmişti. O yazar kasalar Başbakanlık binasının önüne atıldığında, Sayın Bahçelinin odası o binadaydı.

İktidarın nimetinden istifade ediyorsan, krizinden de sorumlusun”

Sayın Bahçeli; siz her türlü krizin ortağısınız. Bundan kaçamazsınız. ‘Kâra ortak olayım, zarar varsa geri durayım’, öyle ucuz değil. İktidara ortak olmanın bazı nimetlerinden istifade ediyorsanız, ülkenin krizlerinden de sorumlusunuz. Siyasi tarihimize adınız krizlerin ortağı olarak yazdırılacak.

Vatandaşın desteğiyle değil, ortağınızın lütfuyla ahkam kestiğinizi bilin”

Sayın Bahçeli, siz meclisteki milletvekili sayısı sıralamasında dördüncü parti olarak, memleketin başına kayyum gibi geldiniz zaten. Vatandaşın desteğiyle değil, ortağınızın lütfuyla ona buna ahkam kesiyorsunuz, bunu bilin. Çete liderlerine övgü düzüp, beğendiğiniz suçluları affettiriyorsunuz zaten. Her seferinde yeni bir liste yayınlayıp gazetecileri, düşünürleri tehdit ediyorsunuz.

Yorumlar (0)