banner171

banner197

banner217

banner170

banner95

banner101

Aylin Hocayı Acımasızca Öldürmüştü: İşte Şüpheliye İstenen Ceza

Öğretim görevlisi Dr. Aylin Sözer’i boğazını keserek ve yakarak öldüren Kemal Ayyıldız hakkında 5 ayrı suçtan ağırlaştırılmış müebbet ve 35 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

GÜNDEM 10.06.2021, 21:20 10.06.2021, 21:36 Dilara Şatır
Aylin Hocayı Acımasızca Öldürmüştü: İşte Şüpheliye İstenen Ceza

Maltepe'de 29 Aralık 2020 tarihinde İstanbul Aydın Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde Okul Öncesi Öğretmenliği Bölüm Başkanı olarak görev yapan öğretim görevlisi Dr. Aylin Sözer'i(48) boğazından bıçaklayarak ve yakarak öldüren Kemal Ayyıldız(32) hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, şüpheli Kemal Ayyıldız ile Aylin Sözer'in birbirlerini tanıdıkları ve geçmişe dayalı arkadaşlıklarının olduğu, ikili arasında çeşitli tarihlerde tartışma yaşandığı, Ayyıldız'ın 26 Kasım 2020 tarihinde Aylin Sözer'i darp ettiği anlatıldı. Şüpheli Kemal Ayyıldız'ın 29 Aralık 2020 tarihinde Aylin Sözer'in ikametinin bulunduğu binaya belini tutarak girdiği, eve çıkarak Aylin Sözer'i öldürdüğü, banka ve kredi kartlarından işlemler yapmaya çalıştığı, takılarını aldığı, telefonundan S.Y. isimli şahsa mesaj göndererek para transferi yapmaya çalıştığı, Murat D.'nin gönderdiği IBAN'a para göndermeye çalıştığı belirtildi. Daha sonra Aylin Sözer'in ikametgahını yakarak eşyalarına ve hayvanlarına zarar verdiği kaydedildi.

İddianamede, şüpheli Kemal Ayyıldız'ın ifadesinde, Aylin Sözer ile 2009-2010 yıllarında bir internet sitesinde tanıştıklarını, yaklaşık 2 yıl sonra Aylin Sözer'le Amerika'dan döndükten sonra bir araya geldiklerini söylediği anlatıldı. Şüpheli, olay günü Aylin Sözer'in evine gittiğini, yatak odasına yöneldiklerini, bolca uyuşturucu madde kullandıklarını, sohbet ettiklerini, daha sonra ertesi gün çocuklarının yanına Manisa'ya gideceğini söylemesi üzerine Aylin Sözer'in kıskançlık yaparak kendisini kaybettiğini, bağırmaya başladığını, kendisinin de otokontrolünü kaybetmeye başladığını hissettiği için uzaklaşmak istediğini ve kapıya doğru yöneldiğini anlattı.

Bu sırada Aylin Sözer'in mutfaktan aldığı bıçakla üzerine saldırdığın, bıçağı almaya çalışırken elini ters çevirdiği sırada bıçağın Sözer'in boynunu derin bir şekilde kestiğini, Sözer'in kendisine küfür etmeye devam ettiğini, eline aldığı bıçağı vücuduna sapladığını ancak bunları bilinçli bir şekilde yapmadığını, daha sonra Sözer'i kucaklayıp yatağına götürdüğünü, kapı sesi duyması üzerine korktuğunu, gelen telefon aramalarını meşgule düşürdüğünü, tekrar aramasınlar diye "hastanedeyim" şeklinde mesaj gönderdiğini söyledi.

Yorumlar (0)