banner171

banner197

banner170

banner95

banner101

15 Yaşındaki Kızını Böyle Tehdit Etti: ''Seni Dağa Götürüp Öldürmek Lazım''

Adana'da babasının arkadaşının oğluyla nişanlandırılan ve zorla evlendirilmek istenen 15 yaşındaki kız çocuğu, bu duruma karşı gelince annesi tarafından "Seni dağa götürüp öldürmek lazım" sözleriyle tehdit edildi.

GÜNDEM 31.03.2021, 09:37 31.03.2021, 09:42 FATMA ZENCİR
15 Yaşındaki Kızını Böyle Tehdit Etti: ''Seni Dağa Götürüp Öldürmek Lazım''

Merkez Seyhan ilçesine bağlı Dumlupınar Mahallesi'nde iddiaya göre 15 yaşındaki R.B. bir süre önce babasının arkadaşının oğlu ile nişanlandırıldı.

"SENİ DAĞA GÖTÜRÜP ÖLDÜRMEK LAZIM"

Evlenmek değil okumak isteyen kız çocuğuna kısa süre sonra nişanlısı da baskı yapmaya başladı. Bunun üzerine kız çocuğu ailesine evlenmek istemediğini söyledi. Ancak anne ve baba bu durumu kabul etmeyip evlenmek zorunda olduğunu söyledi. R.B. ailesine evlenmek istemediği konusunda diretince annesi kızını, "Seni dağa götürüp orada öldürmek lazım" diyerek tehdit etti.

BASKILARA DAYANAMAYINCA EVDEN KAÇTI

Kız çocuğu ailesini ikna edemeyip nişanlısından da "sokağa çıkma, kimseyle görüşme" baskıları artınca evden kaçtı. Kız çocuğu hiç tanımadığı bir eve sığınarak, "Beni ailem zorla evlendirmek istiyor bana yardım et" diye yalvardı.

Cep telefonu olmadığı için polisi arayamayan kız çocuğuna sığındığı kadın yardım etti. Telefonunu kız çocuğuna verdi. R.B. de polise arayarak "Beni zorla evlendirmek istiyorlar ben evlenmek istemiyorum gelin beni kurtarın" dedi.

DEVLET KORUMASINA ALINDI

Bunun üzerine polis harekete geçip kız çocuğunun bildirdiği adrese gitti. Polis adresten kız çocuğunu alıp çocuk şube müdürlüğüne götürdü. Kız çocuğu burada yaşadıklarını anlatarak, babası, annesi ve nişanlısından şikayetçi oldu. Kız çocuğu kendisi de devlet korumasına alınarak yurda yerleştirildi. Ailenin ve nişanlısının da ifadesi alınarak bırakıldı.

Yorumlar (0)