banner171

banner197

banner170

banner95

banner101

Şehit Mehmet Kıvık Kimdir?

Şehit Mehmet Kıvık kimdir? Sizin için derledik.

GENEL 27.04.2021, 23:05 Dilara Şatır
Şehit Mehmet Kıvık Kimdir?

MEHMET KIVIK KİMDİR?

Milli Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, EYP'ye basarak yaralanan bir askerin kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiğini duyurdu.

Yapılan açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz. Pençe-Şimşek, Yıldırım operasyonlarında şehit sayımız 3 olmuştur." ifadeleri kullanıldı.

Şehit ateşi İzmir'e de düştü. İzmir Valiliği tarafından yapılan açıklamada "Kuzey Irak'ta Nirvaseytü üs bölgesinde düzenlenen operasyon esnasında araziye döşenen el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu Piyade Teğmen Mehmet Kıvık şehit olmuştur" denildi.

27 yaşındaki Piyade Teğmen Mehmet Kıvık'ın cenazesi, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'nda düzenlenin ardından memleketi İzmir'e gönderildi.

Bekar olan şehit Mehmet Kıvık'ın Balıkesir Üniversitesini bitirdikten sonra yedek subay olarak askere gittiği ve bu sırada sınavları kazanıp teğmen olarak 2019 yılında ilk görev yeri olan Hakkari 2. Hudut Tugayı 1. Komando Tabur Komutanlığına atandığı, yaklaşık 2 ay sonra tayin olacağı öğrenildi.

Yorumlar (0)