banner171

banner197

banner170

banner95

banner101

Gamze Özçelik Kimdir?

Gamze Özçelik kimdir? Sizin için derledik.

GENEL 29.03.2021, 23:53 Dilara Şatır
Gamze Özçelik Kimdir?

GAMZE ÖZÇELİK KİMDİR?

26 Ağustos 1982 tarihinde dünyaya geldi. Maltepe Anadolu Lisesi ve Bilgi Üniversitesi’nde eğitimini tamamladı. 1999 yılında katıldığı Elite Model Look’ta İpek güzeli, 2000’de katıldığı Miss Turkey’de ise 2. güzeli seçildi. Aldığı ödüllerin ardından oyunculuğa ağırlık veren Gamze Özçelik, Popstar isimli yarışma programında sunuculuk yaptı.

Bir döneme damga vuran Serseri dizisinde Okan Yalabık ve Erkan Petekkaya ile başrolü üstlendi. Arka Sokaklar dizinde canlandırdığı Zeynep karakteriyle tanındı. Buzda Dans, Popstar, Türkstar gibi yarışma programlarının sunuculuğunu üstlendi ve birçok özel gecenin sunumunu yaptı. Arka Sokaklar dizisindeki rol arkadaşı Uğur Pektaş ile 19 Haziran 2008 tarihinde Büyükada’da evlendi. 2011 yılında boşanan çiftin Murathan Pektaş adında bir oğlu var.

Sanatçının sadece bir hayır defilesinde podyuma çıktığı bilinmektedir ve Popstar isimli yarışmada da sunuculuk yapmıştır. Sanatçının asıl kendini göstermek istediği yer podyum değil televizyon programları ve dizilerdir.

İlk olarak 1998 yılında, Eyvah Kızım Büyüdü adlı yapımla T.V. dizilerine adım atan oyuncu, Cinler ve Periler, Tatlı Hayat, Serseri gibi T.V. yapımları ile kariyerine devam etti. 2004 yılında, Hırsız Var adlı ilk sinema yapımında oynadı. Bu filmde Haluk Bilginer, Mehmet Ali Erbil gibi deneyimli oyuncularla çalışma fırsatı yakaladı.

Seni Seviyorum adını taşıyan bir tiyatro oyununda oynamış olan Gamze Özçelik kariyerine Arka Sokaklar dizisinde devam etmiştir.

Dizileri arasından Tatlı Hayat, Serseri ve Fatih adındaki diziler ile büyük ün toplamıştır. Sanatçı 2004 yapımı olan Hırsız Var adlı sinema filminde de oynamıştır.

Ayrıca Buzdans adlı ve Türkstar adlı programlarda ise sunuculuk yaptığı bilinmektedir. Arka Sokaklar dizisinde uzun süre oynayan Gamze Özçelik oyunculuğuna da bu dizide de kendine hayran bıraktı.

Haziran 2008’de Uğur Pektaş ile evlenmiş olan Özçelik bu evlilikten Mehmet Pektaş’ı dünyaya getirmiştir. Sanatçıların evliliği ise 2011 yılında son bulmuştur.

2013 yılında Fatih dizisinde rol aldı.

Filmografi:
Fatih
Böyle Bitmesin
Arka Sokaklar
Düşler ve Gerçekler
Serseri
Tatlı Hayat
Cinlerle Periler

Yorumlar (1)
Cemalettin sarikaya 5 gün önce
Benim arkadasim kalp atisiyla su buluyor ben buldurd umhuseyin yildirim subulanmarazli huseyin yildirim girersen gorursen gorursunnsun