Firma Rehberi

Helvacı Sabri
Helvacı Sabri
Sektör Yeme - İçme- Gıda
İl / İlçe Kütahya / Merkez
Web Sitesi https://satis.helvacisabri.com.tr
Telefon 0274 266 23 33
Helvacı Hacı Sabri ÖZEVREN tarafından küçük bir helva imalathanesi olarak 1938 yılında şu an firmamıza ait satış yeri olarak kullanılan dükkanda faaliyetlerine başlayan firmamız, uzun yıllar kendi kendine yeten "bir hırka bir lokma" anlayışında bir aile kuruluşu olarak babadan oğula devam etmiştir. 2000 yılına gelindiğinde üçüncü kuşak Mehmet Sabri ÖZEVREN, babası Mehmet Ali ÖZEVREN'den görevi devralarak yeni bir tesis kurma çalışmalarına başlamıştır. Firmamız, bu tarihte bir örnek olarak Tarım Bakanlığından Kütahya ilinde ilk gıda üretim izni olan sicil sertifikasına sahip olmuştur.
2005 yılına gelindiğinde zamanın ve piyasa şartlarının gerektirdiği fiziki, yapısal ve ekonomik gelişmeler doğrultusunda kurumsallaşmanın gerekliliğine karar verilmiş ve Helvacı Sabri Mahdumları Helva Gıda San. Tic. Ltd. Şti olarak yoluna devam etme kararı alınmıştır.
Firmamız 2010 yılından itibaren üçüncü kuşak diğer kardeş Fatih ÖZEVREN’in katılımıyla birlikte, Kütahya 1. Organize Sanayi Bölgesinde çağın gerektirdiği en son teknoloji ve kalite sistemleriyle inşaa edilmiş modern üretim tesisinde her yıl kapasitesini, ürün çeşitliliğini ve marka sayısını artırarak faaliyet göstermektedir.

Adres: Kütahya 1. Organize Sanayi Bölgesi 4. Cadde No:6 Merkez/KÜTAHYA