banner171

banner217

banner170

banner95

21.06.2021, 10:24

FİKİR HOKKABAZLARI

Hokkabazlar ne iş yapar? Sahte olan bir şeyi algı şaşırtmasıyla farklı gösteren, bunu da sanat olarak yapan kişidir. Onu izlemeye gelenler de kandırılmayı kabul etmiş ama nasıl ve neden sorularını sorarken geçirdikleri eğlenceli zamanlara para ödeyen insanlardır.

Birçok gerçek amacın dışında bu işi kullanan kişiler,gruplar, kurumlar, partiler görebiliriz. Mesele daha küçük ölçekte fikirler...Önce fikirler nedir,nasıl oluşur,hangi aşamalardan geçer, nasıl harmanlanır; hangi emek, hangi çalışma, hangi özveri ve bedel ödemeden sonra ortaya çıkar? Soyut bir sermaye olur mu diye hiç düşündük mü ? Toplumumuz sadece ürün karşılığı somut olan sermayeye, nihai ürüne para ödemeyi kabul ediyor.Fikirlerin, bedel ödeyenin emeğine saygısızca davranıyor, ne yapmalı, ne etmeli? Gerçek şu ki: Saygı duymak ve işi hak edenin hakkını vermek… Bazı projelerde danışmanlar vardır ve bir konu hakkında bilgi almak isterseniz, soru sorarsınız ve cevabınıda para ödeyerek alırsınız. Bu, fikirlerin parayla karşılık bulduğu yerdir .

"KOCAMAN BİR KÜSKÜNLER ORDUSU BULUNMAKTA"

Bir konuda usta ve otorite olmuş,birçok bedeli ödeyip bunu danışmanlık olarak yapmayan, şehrin menfaatlerine çalışan kim varsa ve bunu da karşılık beklemeden sunuyorsa çaba, pozitif tarafta ve bizi artıya geçirecek fikir proje ve eylemse onların istediği sadece teşekkürdür. Birisi size bir konuyla ilgili dosya ya da veri paylaşır, bunu da danışmanlık olarak yapmazsa işte bunlar, vatanseverdir. Bu insanlar küstürülmemelidir. Şehrimizde ve ülkemizde kocaman bir küskünler ordusu bulunmakta ve bu değerli insanların gönülleri alınmalı, kalpleri düzeltilmelidir. Kalpler düzelmeden projeler düzelmez.Akil insanların , şehrin ya da ülkenin makamında oturanların, size fikir ve proje sunanların derdi; bu projelerin hayata geçtiğini gördüğünde sadece teşekkür etmenizdir,bir fikri aldınız geliştirdiniz ve hatta ilk aşamasından daha da iyi seviyeye getirdiniz, çok teşekkür ederiz ama ilk fikir sahibini onurlandırmanız bakın neyi sağlar: Öncelikle kalplerin düzelmesini, bereketin artmasını ve bundan sonra gelecek fikirlere yol açılmasını, şehrin ülkenin büyümesini sağlar.İnsanların hepsi aynı olgunlukta olmadığı için lütfen dikkat edelim.

"EGOLARDAN ARINALIM"

Fikirleri çalanlar, bunu yapıp ortaya çıktıklarında en son fikrini hokkabazlık yaptıkları kişileri hiç görmek istemezler. Bu da suçluluk psikolojisi... Lütfen mantıklı olalım, gereksiz egolardan arınalım,hayat paylaşınca daha güzel...Şehrimizin ülkemizin güzel insanları, geneli kabul edip faydalı işlerde yarışalım ve kimseyi küstürmeyelim. Hak edene hak ettiğini hak ettiği kadar verelim

Yorumlar (1)
Ayşe Gül 3 ay önce
Elinize sağlık
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta En Ulaşılabilir Belediye Başkanı Kimdir?
Kahramanmaraş'ta En Ulaşılabilir Belediye Başkanı Kimdir?
Günlük GazetelerTümü